Foto: Kadrs no video

ASV piektdien pirmizrādi piedzīvos muzikālā drāma Sparkle, kurā vienu no galvenajām lomām atveido šogad mirusī dziedātāja Vitnija Hjūstone.

Filmas režisors ir Salims Akils, un tās uzņemšana tika pabeigta trīs mēnešus pirms dziedātājas un aktrises pēkšņās nāves 12. februārī, kad viņas ķermeni atrada Losandželosas viesnīcas Beverly Hilton apartamentos. Kā nāves cēloni toreiz minēja sirds aterosklerozi un kokaīna lietošanu. Augustā Hjūstone būtu svinējusi 49. dzimšanas dienu.

Filma Sparkle ir rimeiks - oriģinālā filma iznāca 1976. gadā, un toreiz Hjūstonei tā ļoti patika. Filmas sižets vēsta par trim māsām, kuras bez tēva izaugušas Hārlemā, vēlāk iekarojušas slavu, bet nav spējušas izturēt tās nastu.

Hjūstone līdzīgi kā Sparkle varone izauga nabadzīgā ģimenē Ņūārkas pilsētas nēģeru kvartālā un izgāja tādu pat ceļu līdz atpazīstamībai un slavai.

Salims Akils jaunajā filmā pārcēlis tās darbību no piecdesmito gadu Hārlemas un sešdesmito gadu Čikāgu, kur talantīgā jaunā dziedātāja kļūst par narkodīlera upuri. Hjūstones varone ir trīs māsu - dziedātāju - māte.

Kino kritiķi jau nodēvējuši filmu par Hjūstones "gulbja dziesmu", jo sižets tik ļoti sasaucas ar pašas dziedātājas dzīves stāstu. Filmas budžets pēc amerikāņu standartiem gan ir visai pieticīgs - 17 miljoni dolāri.

Muzikālās drāmas skaņu celiņā ir tikai viena Vitnijas ierakstīta dziesma - gospeļu stila skaņdarbs ar nosaukumu Celebrate, kuru viņa izpilda duetā ar jauno amerikāņu dziedātāju Džordīnu Spārksu, kas filmā atveido galveno lomu.

Filma Sparkle ir muzikālā šova American Idol dalībnieces Spārksas pirmā kino loma. Savukārt viņas pirmais singls nācis klajā jau 2007. gada augustā.

Video: filmas Sparkle oficiālais treileris


Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!