Fоtо: Privātais arhīvs
Vairākas amerikāņu aktrises nedēļas nogalē piedalījušās piketos visā valstī, lai nosodītu Teksasas štatā pieņemto likumu, kas apgrūtina sievietēm tikt pie grūtniecības pārtraukšanas. Viņu starpā bija arī Dženifera Lorensa, kura patlaban gaida savu pirmo bērnu.

31 gadu vecā Dženifera Lorensa līdzās kolēģei Eimijai Šūmerei ar plakātiem stāvēja Brīvības laukumā Vašingtonā, piedaloties plašā protesta akcijā pret Teksasā pieņemtu konservatīvo spēku bīdītu likumu, kas apgrūtina sieviešu iespējas veikt abortu, ziņo "Vanity Fair".

Teksasā maija beigās pieņemtais likums paredz, ka abortu aizliegts veikt pēc grūtniecības sestās nedēļas jeb no brīža, kad auglim konstatējama sirdsdarbība. Augstākā tiesa septembrī šo likumu nebloķēja. Aizliegums attiecas arī uz izvarošanā vai incestā iegūtu bērnu. Likums piespiedis daudzas sievietes, kam nepieciešams atbrīvoties no augļa, ceļot ārpus valsts.

Nedēļas nogalē ASV notika kopumā 66 protesti dažādos štatos un pilsētās. Losandželosā protestā devās aktrises Patrīcija Ārkete, Alīsija Milano un citas, bet Vašingtonā ar plakātiem rokās manītas Eimija Šūmere un Dženifera Lorensa.

"Aborts ir nepieciešams," vēstīja Šūmere. "Sievietes nevar būt brīvas, ja viņām nav kontroles pār savu ķermeni," kolēģei pievienojās Lorensa, kura šobrīd gaida savu pirmo atvasi.

Šūmerei nesen tika veikta endometriozes operācija. "Man nav dzemdes, un viņa ir stāvoklī, bet tik un tā mēs esam šeit," sociālajos tīklos ar abu kopīgo foto pauda aktrise.

"Delfi" jau ziņoja, ka seriāla "Bada spēles" zvaigznes Dženifera Lorensa ir pirmā mazuļa gaidībās. "Oskarotā" aktrise Dženifera Lorensa pirms diviem gadiem Grieķijas Rodas salā apprecējās ar mākslas galerijas īpašnieku Kuku Maroneju.

View this post on Instagram

A post shared by @amyschumer

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !