Foto: Vida Press
Vai vari iedomāties Madonnu Trinitijas lomā filmā "Matriks"? Vai Rīzas Vitersponas ikoniski atveidotās Ellas Vudas vietā Kristīnu Eplgeitu? Jo tieši tā varēja izvērsties šo lomu sadalījums, ja ne vien aktieri, kam tolaik piedāvātas konkrētās lomas, nebūtu atteikušies no tām. Tiesa, tagad nožēla par pirms gadiem pieņemto lēmumu joprojām ir skaudra. Ieskatīsimies, kuri pieci slaveni aktieri atteikušies no leģendārām lomām un tagad nožēlo to.

Denzels Vašingtons un "Maikls Kleitons" un "Septiņi"


"Oskaru" ieguvušais aktieris Denzels Vašingtons atzinis, ka ir divas filmas, par kurām nožēlo atteikto lomu: trilleris "Maikls Kleitons" ("Michael Clayton", 2007) un psiholoģiskais trilleris "Septiņi" ("Se7en", 1995). Vašingtons teicis, ka režisora Tonija Gilroja radītais filmas scenārijs 2007. gada trillerim "bija labākais materiāls, ko pēc ilgiem laikiem biju lasījis. Biju satraukts par režisora debiju ar šo filmu, un es kļūdījos". Vanšingtona vietā advokāta Maikla Kleitona lomu atveidoja Džordžs Klūnijs. Filma ieguva astoņas "Oskara" nominācijas, bet saņēma vienu – kategorijā "Labākā aktrise otrā plāna lomā" (Tilda Sviltone).

Paskaidrojumu, kādēļ atteicies no "Septiņi" Vašingtons nav sniedzis (un nav zināms, vai viņš filmā atveidotu detektīvu veterānu vai iedomīgo debitantu, kurus secīgi atveidoja Morgans Frīmens un Breds Pits), bet tiek spekulēts, ka tas visticamāk noticis līdzīga iemesla dēļ – režisors Deivids Finčers pirms 1995. gada psiholoģiskā trillera bija uzņēmis vēl tikai vienu filmu, un tā bija katastrofālā "Svešais 3" ("Alien 3", 1992).

Leonardo Dikaprio un "Naktis bugi stila"


Leonardo Dikaprio 2008. gadā apstiprināja, ka filmas "Titāniks" ("Titanic", 1997) dēļ atteicies no pornozvaigznes lomas Pola Tomasa Andersona filmā "Naktis bugi stila" ("Boogie Nights", 1997), kas par zvaigzni padarīja Marku Vālbergu. Di Kaprio pat bija ticies ar Andersonu, taču aktieri biedēja filmas veidotāja pieredzes trūkums. "Naktis bugi stilā" bija otra Andersona uzņemtā filma pēc 1996. gada mazzināmās "Hard Eight".

Intervijā žurnālam "GQ" slavenais aktieris teicis, ka viņam patika "Naktis bugi stilā", un viņš būtu vēlējies tajā filmēties, taču noraida, ka būtu gatavs tās dēļ atteikties no piedalīšanās "Titānikā" – filmā, kas viņu padarīja par superzvaigzni. Viņš spriež, ka būtu bijis laimīgs spēlēt abas lomas, tajā pašā laikā atzīst, ka Džeka loma "Titānikā" viņam pavēra durvis uzņemt filmas, kādas ir viņa vācelītē, un izveidot tādu karjeru, kāda viņam ir šobrīd.

Madonna un "Matriks"


Lai gan Madonnas dabā nav nožēlot lēmumus, kas pieņemti radošajā jomā, par vienas lomas palaišanu garām gan viņa publiski atzinusi, ka pārdzīvo. 2021. gadā viņa komiķa Džimija Falona raidījumā atzina, ka atteikusies no lomas kulta filmā "Matriks" un tagad to nožēlo, jo "tā ir viena no labākajām filmām, kas jebkad uzņemta".

Lai gan nav zināms, ko Madonna būtu filmā atveidojusi, mēļo, ka tā būtu bijusi galvenā sieviešu loma Trinitija, kura galu galā tika Kerijai-Annei Mosai. Šajā pašā intervijā šovbiznesa zvaigzne atzina, ka noraidījusi vēl divas lomas – Kaķsievietes filmā "Betmens atgriežas" ("Batman Returns", 1992) un Naomi Malones filmā "Šova meičas" ("Showgirls", 1995). Viņa piebilda, ka redzējusi abas, bet mazliet žēl tikai garām palaistā Kaķsievietes atveidošana.

Kristīna Eplgeita un "Gudrā blondīne"


Grūti iedomāties, ka Rīzas Viterspūnas vietā Ellu Vudu varētu atveidot kāda cita aktrise, taču patiesībā pirmā, kas tika uzrunāta ikoniskās lomas spēlei, bija Kristīna Eplgeita. Aktrise 2015. gadā atzina, ka noraidījusi lomu filmā "Gudrā blondīne" ("Legally Blonde", 2001), jo šķita pārāk līdzīga tai, kuru atveidoja situācijkomēdijas seriālā "Precējies… ir bērni" ("Married… with Children", 1987–1997). Aktrisei bijis bail atkārtoties un atzīst, ka pieņemtais lēmums bija muļķīgs.

Mišela Feifere un "Jēru klusēšana"


Leģendārā Mišela Feifere 90. gadu sākumā atteikusies no vairākām ikoniskām lomām kulta filmās, sākot no "Jaukā sieviete" ("Pretty Woman", 1990) un "Telma un Luīze" ("Thelma & Louise", 1991) līdz "Pamatinstinkts ("Basic Instinct", 1992) un "Bezmiegs Sietlā" ("Sleepless in Seattle", 1993). Aktrise pirms pāris gadiem atzinusi, ka nespēj noskatīties "Telmu un Luīzi", jo pārdzīvo, ka grafika dēļ nav varējusi tajā piedalīties, taču visvairāk viņa nožēlo atteikšanos no lomas Džonatana Demija filmā "Jēru klusēšana" ("The Silence of the Lambs", 1991), jo laidusi garām iespēju vēlreiz strādāt ar mūžībā aizgājušo režisoru.

Demijs un Feifere pirmo reizi strādāja kopā pie filmas "Precējies ar mafiju" (Married to the Mob", 1988), un kopš abu sadarbības režisors vienmēr bija iedomājies tieši Feiferi jauniņās FIB aģentes Klarisas Stārlingas lomā kinodarbā "Jēru klusēšana". Aktrise atzīst, ka no lomas atteikusies, jo filmā esot bijis liels ļaunums un viņa nav jutusies ērti par filmas noslēgumu, tādēļ nav vēlējusies būt daļa no šāda projekta.

Džodija Fostere, kas atveidoja Feiferes noraidīto lomu, par to ieguva "Oskaru".

Raksta tapšanā izmantotie avoti "The Independent" un "imdb.com".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!