Foto: Publicitātes attēli

Ludzas novada Kārsavā sākta kriminālkomēdijas žanra seriāla "Fati" filmēšana. Šī gada sākumā seriāls guva ievērojamu izklaides platformas "Tet TV+" skatītāju atzinību, un tie, kas uzticīgi sekojuši līdzi varoņu stāstiem, var uzgavilēt, jo seriālam gaidāms turpinājums. Jauno "Fati" sezonu veido "Tet" sadarbībā ar producentiem Arni Slobožaņinu un Gunti Rasimu no biedrības "Latgolys Producentu Grupa".

Kriminālkomēdijas žanra televīzijas seriāls "Fati" ir pirmais seriāls latgaliešu valodā, kas balstīts uz patiesiem notikumiem Ludzas novada Kārsavā. Kā stāsta seriāla producenti, jaunajā sezonā skatītājus sagaida spraigu notikumu kopums pašmāju, tostarp Latgales, aktieru izpildījumā.

Kā norāda "Tet TV" un izklaides pakalpojumu daļas direktore Inga Alika-Stroda, kriminālkomēdiju žanrs kļūst arvien pieprasītāks un iemīļotāks skatītāju vidū. "Šī žanra popularitāte liecina par cilvēku vēlmi izbaudīt spriedzes pilnos notikumus caur smiekliem un humoru, un tieši šajā seriālā to izdevies apvienot vieglā un sirsnīgā kombinācijā. "Fati" kalpo arī kā platforma, kur caur mūsdienīgu redzējumu tiek parādīta autentiskā latgaliešu mentalitāte un valoda. Latgaliešu valodas izmantošana un kopšana seriālā ir nozīmīgs solis pretī mūsu valodas daudzveidībai un vēsturiskā kultūras mantojuma saglabāšanai," stāsta Inga Alika-Stroda.

"Iepriekšējās sezonas radošās komandas kodolu veidoja daugavpilieši, kas labā nozīmē radīja interesantu krieviskās un latgaliskās kultūrvides krustojumu. Šoreiz filmējam Kārsavā un tās apkārtnē, līdz ar to arī vide ir citādāka. Radošās komandas sastāvā ir vairāki pašmāju aktieri un kino nozares profesionāļi – rēzeknieši, kurzemnieki un rīdzinieki," stāsta producents Arnis Slobožaņins.

Fotogalerija no seriāla uzņemšanas skatāma šeit!

Jaunā sezonā stāstīs par notikumiem skolotāju Pītera un Vitaļa vasaras atvaļinājuma laikā Bozovā, kas izvēršas citādāk, nekā plānots. Viena situācija noved pie otras, kam seko cilvēku sazāļošana, nepatiesa apsūdzība, nāve un "kaukāziešu" cienīga nolaupīšana. Seriāla galvenās lomas atveidos aktieri Māris Korsiets, Ritvars Gailums, Kristīne Veinšteina un Jānis Kronis. Epizodiski seriāla filmēšanā piedalās arī aktieri Ojārs Tūmiņš, Mārcis Lipskis, Lauris Magazeins, Laura Svikša, Ainārs Linužs, Inta Ostrovska un citi.

Seriāla uzņemšana ilgs līdz septembra vidum. "Fati" otrā sezona skatītājiem būs pieejama 2024. gada sākumā un, tāpat kā pirmās sezonas sērijas, būs skatāma izklaides platformā "Tet TV+".

Seriāla "Fati" radošā komanda, kas nāk no Rīgas, Rēzeknes, Ludzas, Kārsavas, Daugavpils, Saldus un citām Latvijas vietām:

  • Scenārijs: Valentīns Lukaševičs, Edvards Mikāls;
  • Operators: Raivo Freimanis;
  • Gaisma: Deniss Benke;
  • Režisors: Edvards Mikāls;
  • Skaņa: Kārlis Butins;
  • Māksliniece: Sandra Poplavska;
  • Tērpu māksliniece un grims: Gunta Nagle;
  • Producenti: Arnis Slobožaņins, Guntis Rasims;
  • Producentu asistents: Jānis Krivtežs.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!