Foto: Publicitātes attēli

Deviņdesmitajos gados, kad teju katrā trešajā gastronomijas veikalā atradās videosalons, bet asa sižeta filmas tika sauktas par "bojevikiem", kinomānu karstākie strīdi bija par to, kurš no viņiem ir stiprākais: Arnolds Švarcenegers vai Silvestrs Stallone, Dolfs Lundgrēns vai Žans-Klods van Damme, Džekijs Čans vai Stīvens Sīgals? Lūk, kādas titānu cīņas vēlējās redzēt ikkatrs, pavisam aizmirstot, ka viņu elki ir tikai aktieri, taču pret kuriem tajos laikos izturējās kā pret reāliem supervaroņiem, kuri ceļo "bojeviku" multivisumā. Filmās ar šo elku piedalīšanos, ienaidnieku armijas tika iznīcinātas ar dažāda kalibra ieročiem un pat kailām rokām, bet viņi paši bārstīja vīrišķīgus jociņus un frāzes, kuras nekavējoties aizgāja tautās. Taču viss šis trakums nevarēja turpināties bezgalīgi – mainījās laiki un tiem līdzi izmainījās arī kino.

Pāreja no "bojevika" uz asa sižeta filmu bija vairāk nekā nepieciešams – skatītājiem gribējās sarežģītākus stāstus, dziļākus personāžus un arī vizuālos efektus, kurus sniedza datorgrafika. Tā apdzisa daudzas tā laika kino zvaigznes, kuras nespēja pārdzīvot šo pārejas laiku un atrast savu vietu jaunajā pasaulē. Taču paši spilgtākie no viņiem tomēr spēja pielāgoties un atsākt spēli, bet jau pēc citiem notikumiem. Un tā, 2010. gadā uz ekrāniem nonāca asa sižeta filma "Neiznīcināmie" ("The Expendables"), kuras plakāts bija kā sinonīms vārdam "nostaļģija". Šajā filmā tika savāktas jau nedaudz putekļiem klātas, taču tomēr ļoti tuvas un mīļas zvaigznes un to visu izdarīja neviens cits, kā vienīgais un neatkārtojamais Silvestrs Stallone.

Pats Stallone šajā filmā uzņēmās ne tikai centrālā tēla funkciju, bet kļuva par tās režisoru, producentu, scenārija autoru un idejisko iedvesmotāju. Viņš stāstīja, ka doma par filmu radās tad, kad bija ar sievu apmeklējis kādu rokkoncertu, kurā piedalījās dažādas vecas un pusaizmirstas grupas un mūziķi. Katrs no viņiem uzstājās vēl sliktāk par iepriekšējiem. Bet kopumā tas izskatījās lieliski! Un ar šo nostalģisko sajūtu, Silvestram sagribējās padalīties arī ar kinomāniem. Tieši tad viņš izdomāja savākt visas "bojeviku" zvaigznes vienā komandā, kurai nāksies veikt savu kārtējo "pēdējo" uzdevumu. "Es zināju, ka nepavilkšu mūsdienīgas, taču tajā pašā laikā ļoti nostaļģiskas filmas veidošanu," atzīstas Stallone. "Bet ja salikt vienkopus aktierus, kuru karjeras ir iegājušas ne pārāk apskaužamā dzīves periodā (te es domāju arī pats sevi), tad mēs kopīgiem spēkiem noteikti tiksim galā."

Foto: Publicitātes attēli

"Neiznīcināmie" bija lieliski savā neveiklumā – šeit katra klišeja bija cieņas izrādīšana, bet katrs personāžs – sens labs draugs un tavs elks. Filma sapulcēja galvenos žanra pārstāvjus un parādīja, kādi izskatītos supervaroņi, ja nenēsātu pieguļošus kostīmus. Un pats galvenais, ka filmu novērtēja ne tikai nostalģijas māktie kinoskatītāji, kuri beidzot sagaidīja visus savus iemīļotos aktierus vienā filmā, bet arī jaunā paaudze, kurai vēl tikai nācās iepazīties ar nenogurstošo veco gvardi. Lai cik tas būtu neticami, Silvestra Stallones eksperiments pierādīja savas tiesības uz eksistenci un nu uz ekrāniem nonāk jau franšīzes ceturtā filma "Neiznīcināmie 4" ("Expend4bles").

Šajā jaunajā filmā viss notiek likumsakarīgi un pilnībā saistībā ar iepriekšējām daļām – vecajiem ir jādod ceļš jaunajām asinīm, jaunajai paaudzei. Bet kurš tad ir spējīgs aizvietot tādas leģendas? Neiznīcināmo komanda tiek papildināta ar Meganu Foksu, 50 Cent jeb Kērtisu Džeimsu Džeksonu un austrumu cīņu meistaru Toniju Džeā. Katram no viņiem ir piemeklēti ļoti atbilstoši personāži, ņemot vērā viņu iepriekšējo pieredzi. Papildinājums ir gaidāms arī ļaundaru armijā – līdz šim zvaigžņu komanda ir cīnījusies gan pret Ēriku Robertsu, gan Žanu-Klodu Van Dammi, gan arī Melu Gibsonu. Šobrīd vēl visas kārtas netiks atklātas, taču pretinieku pusē būs redzams indonēziešu aktieris un austrumu cīņu meistars Iko Uvais, kurš starptautisku popularitāti ieguva ar lomām dinamiskajās asa sižeta filmās "Reids" ("The Raid: Redemption") un "Reids 2: Asisnspirts" ("The Raid 2").

"Neiznīcināmie 4" piedāvā unikālu iespēju redzēt gan tos aktierus, kuri daudziem kļuvuši par elkiem jau bērnībā, gan arī tos, kurus iepazinām salīdzinoši nesen. Taču viena lieta ir pilnīgi neapšaubāma – "Nezinīcināmie" ir spējīgi caur ekrānu piegādāt adrenalīnu tieši skatītāju asinīs. Tā ir lieliska iespēja apvienot vienā lielā piedzīvojumā gan nostaļģiju un humoru, gan arī mūsdienīgu supervaroņu kino ar tam atbilstošu budžetu.

Par filmu: Neiznīcināmie cieš zaudējumus: Bārnijs Ross izstājās no ierindas, bet Lī Kristmasam tiek anulēta pielaide pie turpmākajām operācijām. Komandā tiek pieaicināti jauni kaujinieki, kuriem jāpadara iesāktais līdz galam, taču arī viņi cieš neveiksmi. Tagad Lī vienatnē nāksies iekļūt ienaidnieka midzenī un atbrīvot sagūstīto komandu, paralēli novēršot globāla mēroga katastrofu. Tikai tā ir iespējams izglābt pasauli un atjaunot Neiznīcināmo reputāciju.

Asa sižeta piedzīvojumu filma "Neiznīcināmie 4" – kinoteātros no 22. septembra. Īpašie seansi – no 20. septembra.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!