Foto: Privātais arhīvs
Krievu humorists Maksims Galkins, kurš ar sievu Allu Pugačovu un abiem bērniem jau pusotru gadu par savām mājām sauc Izraēlu, publiskojis runu, kurā atklāj, ka šobrīd, kad palestīniešu grupējums "Hamas" uzbūk Izraēlai, viņš negrasās no valsts bēgt, bet gluži otrādi – patriotisma līmenis visos esot tāds, ka komiķis pat gatavs vajadzības gadījumā doties savu valsti aizstāvēt.

Humorists savā video vēsta, ka negrasās doties prom no Izraēlas, lai gan lidostas ir vaļā un avioreisi visiem pieejami. Viņš novērojis, ka cilvēki masveidā dodas prom, taču tie esot tūristi un iebraucēji. Galkins ir Izraēlas pilsonis, tāpēc uzskata, ka "šajā grūtajā momentā" savu zemi pamest nedrīkst, un viņam piekrītot arī tuvākie cilvēki.

Galkins atklāj, ka viņa māte ir ebrejiete, tāpēc viņš sevi izjūt kā piederīgu Izraēlai. Lai gan dzimtenē Krievijā daudzi viņam pārmetuši aizbēgšanu, komiķis saka, ka nav aizbēdzis, bet negrasās iegrimt detaļās: "Gudrie zina, bet muļķiem atkārtot ir bezjēdzīgi."

Pārcelšanās tieši uz Izraēlu bijusi apzināta izvēle. Galkins stāsta, ka viņš varējis izvēlēties jebkuru no "skaistajām un civilizētajām" 27 Eiropas Savienības valstīm, tomēr Izraēla šķitusi vislabākā. "Mēs ar Allu šeit jūtamies kā savējie. Kā agrāk jutāmies Krievijā," analizē viņš.

"Un šobrīd, šajā Izraēlai tik grūtajā laikā, mēs esam šeit un neesam pat izskatījuši iespēju kaut kur braukt prom. Mēs ar Allu un bērniem gribam atbalstīt izraēliešu tautu. Mēs esam ļoti lepni, ka varam būt kopā ar tik saliedētu nāciju. Šajā valstī patriotisms nav uzpūsts, mākslīgs vai uzspiests, bet gan nāk no miljoniem siržu," saka Galkins. Viņš novērojis, ka izraēlieši prom nebēg, bet gluži pretēji – tautieši no visas pasaules brauc atpakaļ uz mājām, lai atbalstītu savu zemi. Daudzi gatavi doties arī militāri aizstāvēt Izraēlu cīņā ar "Hamas".

"Vaicāsiet, kāpēc es pats neesmu frontē? Ja es dienētu Izraēlas armijā un būtu spējīgs palīdzēt, es ietu. Bet tagad varu citādāk atbalstīt valsti – es iešu nodot asinis, palīdzēšu. Tiem Izraēlas cilvēkiem, kuri runā krieviski, ir svarīgi, ka mēs ar Allu esam te," uzskata Galkins. Viņam ir Izraēlas pilsonība, bērni mācās ebreju skolā un runā ivritā kā savā valodā – tāds bijis vecāku uzstādījums.

"Jūs nevarat pat iedomāties, kāds man tagad ir lepnums par šo mazo valsti, kas tik vienprātīgi piecēlusies kājās savai aizstāvībai. Šeit cilvēki mērķtiecīgi cer nokļūt frontē," patriotisma aspektu iezīmē viņš.

Galkina ierakstu atzinīgi novērtējusi vēl viena Izraēlas pilsonību ieguvusi krieviete – pretrunīgi vērtētā žurnāliste un slavenība Ksenija Sobčaka. Viņa pievienojas Galkina paustajam par neticamo patriotismu izraēliešu vidū: "Izraēla tiešām ir varena valsts, patriotismu šeit jūtu ik sekundi," – tā Sobčaka.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!