Foto: EPA/Scanpix/LETA
Pagājušas jau vairākas nedēļas, kopš pasauli pāršalca sēru vēsts – iecienītā seriāla "Draugi" zvaigzne Metjū Perijs savās mājās atrasts miris. Lai arī oficiāls nāves iemesls vēl nav zināms, Perija bijusī draudzene norāda, ka netic versijai, ka aktieris vienkārši noslīcis džakuzi.

Metjū Perijs savās mājās Losandželosā noslīcis ārtelpu džakuzi tika atrasts 28. oktobrī. Tiesībsargājošo iestāžu darbinieki un policija, izmeklējot nelaimes vietu, nav atraduši narkotiskās vielas, taču mājās bijis zināms daudzums recepšu medikamentu, tostarp antidepresanti, prettrauksmes zāles un hroniski obstruktīvas plaušu slimības (HOPS) zāles, jau iepriekš ziņoja "Delfi".

Perija draugs, kurš ar aktieri bija saticies nāves dienā, norādījis, ka viņš bijis skaidrā prātā, turklāt ārkārtīgi pozitīvs. Savukārt Perija bijusī draudzene Keitija Edvardsa, ar kuru aktierim bija romantiskas attiecības 2006. gadā un draudzīgas attiecības abi uzturēja arī pēc tam, norāda, ka viņa jau dažas dienas pirms traģiskā notikuma spēja saskatīt dažādus "sarkanos karogus".

Intervijā ar "The Sun" Edvardsa norāda, ka aizvien notikušais līdz galam "nelīmējas" kopā. "Neticu, ka viņš noslīka savā džakuzi, tas neizklausās patiesi. Pazīstu Metjū un zinu, ka viņš nebūtu vienkārši noslīcis. Domāju, ka viņš tabletes varēja būt lietojis iepriekš nedēļā. Viņi teica, ka notikuma vietā nebija recepšu pretsāpju medikamentu, un tas mani nepārsteidz," viņa atklāja.

Perija bijusī draudzene stāsta, ka aktieris bijis paranoisks, tādēļ, lai slēptu pierādījumus, nekad neko neatstāja redzamā vietā. Tāpēc aktiera paziņa norāda – tas, ka mājoklī netika atrasti opioīdu pretsāpju līdzekļi, nenozīmē, ka viņš šādus medikamentus nebūtu lietojis. Reiz Perijs vienā dienā bija izdzēris veselas 55 "Vicodin" tabletes.

Edvardsa norāda, ka neilgi pirms traģiskā notikuma Perijs savā "Instagram" kontā bija ievietojis bildi, kurā redzams liktenīgais džakuzi, aprakstā norādot, ka ir "Metmens". Ar vārdu Metmens aktieris spēlējies arī citos savos soctīklu ierakstos, proti, tas ir savienojums no viņa vārda un Betmena tēla. Taču Edvardsa norāda, ka tieši Metmena pieminēšana ir zīme, ka aktieris nebija skaidrā prātā.
Foto: Privātais arhīvs/Vida Press

"Metmena lieta nebija kaut kas tāds, ko viņš darīja, kad bija skaidrā. Metmens parasti nāca laukā tad, kad viņš bija salietojies un jutās neuzvarams," viņa stāsta. Edvardsa stāsta, ka viņa bijusi klāt, kad Metjū lietoja narkotikas, lai gan pati tās kopā ar viņu nelietoja. "Kad es teicu, ka viņam varbūt vajadzētu nedaudz nomierināties ar narkotikām, viņš atbildēja: "Nē, es esmu Metmens.""

Vēl viens sarkanais karogs – pēdējās dzīves dienās TV zvaigzne bija neierasti aktīvs sociālajos medijos. Turklāt Edvardsa atceras, ka brīžos, kad Perijs bija salietojies, viņam bija vēlme atrasties ūdenī. Reiz viņu kailu savā baseinā atrada kaimiņš. "Man bija jāiet un viņš jādabū ārā no kaimiņa baseina. Lietojot narkotikas viņš vienmēr gribēja būt baseinā vai džakuzi," viņa stāsta.

2011. gadā Edvardsa pati strādāja kā Perija asistente, un stāsta, ka tolaik Perija atkarība bija sasniegusi pīķi. Viņš viņu sūtījis pēc narkotikām, tostarp heroīnu, pat tad, kad viņa bijusi stāvoklī.

Edvardsa ar Periju pēdējoreiz runāja pēc grāmatas "Lovers and The Big Terrible Thing" publicēšanas. Memuāros aktieris atklāja, kā 49 gadu vecumā gandrīz nomira, jo viņu ilgstoši vajāja atkarība no alkohola un narkotikām. Grāmatu Perijs izdeva ar mērķi palīdzēt citiem atkarības ķetnās slīgstošiem cilvēkiem.

"Kad dzirdēju, ka viņš ir nomiris, man kļuva skumji, ka nepaspēju atvadīties," Perija bijusī draudzene atklāja "The Sun". "Tas man sāp visvairāk – ka es nepaspēju atvadīties."

Pasaules mēroga slavu Perijs guva ar Čandlera Binga lomu ikoniskajā seriālā "Draugi" ("Friends"). Perijs devies mūžībā 54 gadu vecumā un par viņa nāvi sēro gan seriāla fani visā pasaulē, gan šovbiznesa kolēģi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!