Foto: Privātais arhīvs
Krievijā populārā latviešu izcelsmes aktrise Agata Muceniece šobrīd pošas ceļam uz dzimteni, lai savam desmit gadus vecajam dēlam Timofejam nokārtotu Latvijas pilsoņa pasi, ziņo Krievijas izklaides medijs "Voice" un citi tabloīdi.

Kā vēsta Krievijas prese, Agata Muceniece nav Krievijas valstpiederīgā – viņa saglabājusi Latvijas pilsonību. Aktrise 2008. gadā pameta Rīgu, lai pārceltos uz Maskavu.

Laulībā ar krievu aktieri Pāvelu Prilučniju pasaulē nākuši divi bērni, dēls un meita. Saskaņā ar Mucenieces teikto, novembra beigās viņa šķērsos Krievijas-Latvijas robežu, lai šeit nokārtotu ar vecākā dēla pilsonību saistītus jautājumus. Viņa līdz robežai braukšot ar automašīnu, bet pašu robežu šķērsos ar kājām. Celš prasīšot desmit stundas, taču savu lēmumu doties uz dzimteni viņa negrasās mainīt.

Muceniece tā arī nav saņēmusi Krievijas pilsonību. Savukārt Latvijas pilsones statuss ļauj aktrisei brīvi ceļot; iepriekšējos gadus viņa regulāri vasaras pavadījusi Latvijā.

Kremļa kontrolētie mediji uzsver, ka Muceniece "harmoniski ierakstījusies Krievijas kinematogrāfā" un daudzi jau esot aizmirsuši, ka viņa ir no Latvijas. Viņas faniem neesot jāuztraucas par Mucenieces aizbraukšanu, jo tas esot īslaicīgi – Krieviju viņa negrasoties pamest.

Krievijas prese arīdzan ziņo, ka Muceniece nesen iesūdzējusi tiesā savu bijušo vīru saistībā ar viņas izlikšanu no pašai piederoša dzīvokļa. Tāpat Muceniece vēlas tiesas ceļā dubultot bērnu uzturlīdzekļu apmēru; pēdējā laikā Prilučnijs nav samaksājis tiesas piespriestos alimentus, tāpēc viņam izveidojies uzturlīdzekļu parāds.

Muceniece ir no tām Krievijas slavenībām, kas nav publiski nosodījusi karu un vispār izvairās šo tematu pieminēt komunikācijā soctīklos.

Muceniece dzimusi Rīgā 1989. gada 1. martā restorāna pavāres un bārmeņa ģimenē, savukārt aktrises karjeru attīstīja Krievijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!