Foto: IMAGO/Rene Traut/Scanpix/LETA

Pēc tam, kad 31. janvārī sekstings Apvienotajā Karalistē tika noteikts kā likuma pārkāpums, Nikolass Hokss kļuva par pirmo cilvēku, kurš notiesāts par šo noziegumu. Viņš 9. februārī nosūtīja nevēlamus, seksuāla rakstura attēlus gan 15 gadus vecai meitenei, gan arī sievietei, ziņo "The Independent".

Jaunais Apvienotās Karalistes "Tiešsaistes Drošības akts" nosaka vairākas atbildības tehnoloģiju uzņēmumiem izņemt nelegālu saturu, kā terorismu un atriebības pornogrāfiju, rakstīts medijā "Screenshot".

Attēlos, ko nosūtīja Hokss, bija viņa uzbriedušais dzimumloceklis. Sieviete, kura lietotnē "WhatsApp" saņēma attēlus, ar ekrānuzņēmumiem tos iemūžināja. Tajā pašā dienā viņa par Hoksa darbībām ziņoja Eseksas policijai.

Hokss savu vainu tiesā nenoliedza un atzina, ka bildes sūtījis, lai radītu trauksmi, stresu un pazemojumu, norādīja prokuratūra. Viņš pirmdienas tiesas sēdē tika notiesāts; šobrīd viņam piemērots apcietinājums, lai 11. martā paziņotu spriedumu.

Par sekstingu (cyber-flashing) uzskata interneta izmantošanu, lai nosūtītu attēlus ar savu kailo ķermeni, īpaši ģenitālijām, kādam, kuru nepazīsti un kurš nav lūdzis to darīt.

Apsūdzības pārstāvis Sefers Mani medijam "The Independent" pauda: "Sekstings ir grotesks noziegums, un fakts, ka mēs varējām nodrošināt ātru taisnīgumu abiem cietušajiem, parāda, ka likums darbojas. Jebkuram būtu jājūtas droši, lai arī kur viņš atrastos, un nevienam nav jācieš no nevēlamu, seksuāla rakstura attēlu saņemšanas."

Saskaņā ar pieņemto likumu, no brīža, kad cietušais ziņo par sekstingu un uz attēliem balstītu vardarbību, upuri saņem mūža anonimitāti.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!