Foto: Shutterstock

19 gadus vecā Sabīne Marta Bušmane februāra sākumā sociālajos tīklos ievietoja sludinājumu, ka meklē aukles darbu, taču līdz pusotru gadu vecā puisēna auklēšanai netika. Pirmā tikšanās reize sāka šķist aizdomīga, tāpēc iesaistot arī draugus, jauniete meklēja papildu informāciju par "darba devēju". Un atrada. Viltus personība, kura arī citām jaunietēm piedāvā kļūt par fotomodeli. Konkrētā jauniete nekļuva par upuri, bet vēlējās publiski izstāstīt savu stāstu, lai pasargātu citas sievietes. Tikmēr Valsts policijā par šo gadījumu tika sākta resoriskā pārbaude, pēc kuras noslēgšanas pieņemts lēmums – atteikt sākt kriminālprocesu.

Kā portālam "Delfi" sacīja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Vaskāne, lēmums par atteikšanos sākt kriminālprocesu pieņemts, jo neesot konstatēts noziedzīgs nodarījums.

Sabīnei no Rīgas bija jādodas auklēt mazulis Cēsīs – iarašanās laiks bija plānots vēlā vakarā. Bet kad jauniete saņēma dīvainas norādes, ka viņai tālāk jādodas uz Lodi, kur viņu kāds sagaidīšot, radās aizdomas. Izrādījās, ka tās ir gana pamatotas. Iesaistot draugus, tika atrasta informācija, ka auklējamā "mamma" arī citām jaunietēm interneta vidē piedāvajusi "darbu", bet pavisam cita veida.

"Tad man salikās puzle, ka kaut kas nav kārtībā. Sūtīju Beatrisei (auklējamā "mammai) ziņas ar ekrānšāviņiem un vaicāju: "Ko tas nozīmē?" Teicu, ka vēlos balss ziņā dzirdēt sievietes balsi. Tad mani nobloķēja," stāsta Sabīne.

Viņai, par laimi, izdevies izvairīties no kļūšanas par upuri. Kas to lai zina, kas būtu noticis, ja viņa aizbrauktu uz Lodi? Izvarošana? Nolaupīšana, lai iesaistītu cilvēktirdzniecībā? Meitenei pat bail iedomāties, un dienu pēc notikušā viņa joprojām ir šokā. Parunājoties ar tuviem cilvēkiem, saprata, ka šo lietu tā nevar atstāt un jādodas uz policiju. Vēl jo vairāk tāpēc, ka klīstot runas, ka Lodē dzīvo kāds cilvēks, kurš nesen atbrīvots no ieslodzījuma vietas, kurā izcieta sodu par dzimumnoziegumie

Sabīnes stāstu lasi – Brauca auklēt mazuli, gandrīz kļuva par nozieguma upuri. Policija sāk resorisko pārbaudi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!