Foto: AFP/Scanpix/LETA

Āzijas ziloņu māte Taizemes centrālajā daļā devusi dzīvību reti sastopamiem dvīņu mazuļiem, vēsta BBC. Aprūpētāji to ir nosaukuši par brīnumu.

36 gadu vecā mazuļu māte Chamchuri (Čamčuri) nebija gatava laist pasaulē divus mazuļus. Pagājušajā piektdienā, kad laida pasaulē zilonēnu puisīti, viņa domāja, ka ar to arī dzemdības noslēgsies. Taču, kamēr uzkopa pēc pirmā zilonēna piedzimšanas un kamēr tam aprūpētāji palīdzēja nostāties uz kājām, viņi sadzirdēja vēl vienu skaļu brēcienu un attapās, ka Chamchuri dzemdējusi vēl arī otru mazuli – meitenīti.

Otrā mazuļa piedzimšana iedzina māti panikā un aprūpētājiem nācās viņu savaldīt, lai viņa nesamin jaundzimušo. Cīņā tika ievainots arī viens no aprūpētājiem, kurš salauza kāju, taču viņš pats atzina, ka bija tik laimīgs, ieraugot dvīņu mazuļus, ka sāpes nemaz nejuta. Ievainojumu sajutis tikai tad, kad tika nogādāts slimnīcā.

Dvīņu meitenīte ir mazāka par savu brāli un sver 55 kilogramus, tādēļ viņai nepieciešams mazs krēsliņš, lai varētu pakāpties un zīst mātes pienu. Puika savukārt sver 60 kilogramus. Dvīņu mazuļi ziloņiem piedzims ārkārtīgi reti, tikai vienā procentā gadījumu. Un atšķirīgu dzimumu dvīņi dzimst vēl retāk. Veterinārārsts, kurš piedalījās dzemdību procesā, to nodēvēja par brīnumu.

Taizemē ziloņi tiek uzskatīti par svētiem dzīvniekiem, un tie ir arī valsts simbols. Pēc Taizemes tradīcijām vārdi zilonēniem tiks piešķirti septiņas dienas pēc to piedzimšanas. Arī parka apmeklētājiem ir iespēja apskatīt jaundzimušos ziloņu dvīņus, tikai jābūt dezinficētiem apaviem un rokām.

Āzijas ziloņi ir apdraudēta suga malumedniecības, nelegālās tirdzniecības un biotopu izzušanas dēļ. Ļoti daudzi ziloņi tiek izmantoti tūrismā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!