Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Pārvākties uz dzīvi citviet vienmēr ir grūti – bet īpaši tad, ja izvēlētā pilsēta dārdzības ziņā ir līdere. 2024. gada "Mercer" dzīves dārdzības aptaujā noskaidrojies, ka visbargāk pa kabatu sitīs dzīvošana Honkongā. Pilsēta dārdzībā plūc laurus jau divus gadus pēc kārtas, bet uz papēžiem šim titulam min Singapūra, ziņo CNN.

Desmitniekā ietilpa arī vairākas Šveices pilsētas – Cīrihe, Ženēva, Bāzele un Berne, proti, tās attiecīgi ierindojas trešajā, ceturtajā, piektajā un sestajā vietā.

Lai saprastu, kuras pilsētas emigrantiem dzīvošanai izmaksās visvairāk, "Mercer" pārbaudīja 226 pilsētas, kurās salīdzināja vairāk nekā 200 preču, piemēram, transportu, pārtiku, mājsaimniecības preces un izklaides iespējas.

ASV visaugstāk ierindojās Ņujorka, ieņemot septīto vietu. Pētījumā arī norādīts, ka dzīves dārdzība ASV ir visai samilzusi problēma, jo septiņas ASV pilsētas iekļuvušas top 20 sarakstā kā dārgākās, kur apmesties. Savukārt Lielbritānijas galvaspilsēta Londona pakāpās uz astoto vietu, lai gan pērn ierindojās vien 17 vietā. Vēl Eiropā kā īpaši dzīvošanai dārgas atzītas Kopenhāgena (11 vieta), Vīne (24), Parīze (29) un Amsterdama – 30 vietā.

Dzīvot šajās pilsētās ir īpaši dārgi galvenokārt sadārdzinātā transporta, preču un pakalpojumu dēļ, bet "mājokļa izmaksas ir galvenais faktors dzīves dārdzības noteikšanai pilsētā," teikts pētījumā. Pilsētas, kas ieņēma viszemākās pozīcijas, bija Islamabada Pakistānā un Lagosa un Abudža Nigērijā. Tomēr to daļēji ietekmēja "valūtas vērtības samazināšanās".

Dzīves dārdzības pilsētu reitings 2024. gadā:

1. Honkonga

2. Singapūra

3. Cīrihe, Šveice

4. Ženēva, Šveice

5. Bāzele, Šveice

6. Berne, Šveice

7. Ņujorka

8. Londona, Apvienotā Karaliste

9. Nassau, Bahamu salas

10. Losandželosa

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!