Foto: F64
"Rīgas meži" pirmo reizi aicina sabiedrību balsot par skaistākajām galvaspilsētas puķu dobēm. Iedzīvotāju simpātiju balsojumā uzvarējusī dobe tiks apbalvota 4. augustā – pirmajā Baltijas Starptautiskā Vasaras puķu dobju festivāla noslēgumā, kas notiks Rīgā un kura iniciators ir "Rīgas meži".

No 2. līdz 4. augustam SIA "Rīgas meži" organizē pirmo Baltijas Starptautisko Vasaras puķu dobju festivālu. Tā laikā eksperti no trīs Baltijas valstu galvaspilsētām vērtēs Rīgas, Tallinas un Viļņas Vasaras puķu dobes. Noslēgumā, katrā pilsētā, atbilstoši noteiktiem vērtēšanas kritējiem, tiks izvēlētas četras dobes šādās kategorijās – dizains, radošums, apsaimniekošana, kā arī katrā galvaspilsētā tiks piešķirta galvenā balva. Savukārt piekto balvu noteiks iedzīvotāju balsojums, kuru organizē katra pilsēta atsevišķi.

Balošana notiks no 24. jūlija līdz 4. augusta pulksten 8, un to iespējams darīt "Rīgas mežu" daļas "Dārzi un parki" Facebook lapā.

Tur ievietotas desmit Rīgas Vasaras puķu dobju fotogrāfiju kolāžas. Lai nobalsotu par sev tīkamāko dobi, jāreģistrējas "Facebook" un jānospiež "Like", "Love" vai "Care" emocijzīme. Balsojumu "Facebook" iespējams atrast arī, meklējot mirkļbirkas #VasarasPuķuDobes2023 #PuķuDobjuBalsojums.

Desmit dobes balsošanai izvirzījuši "Rīgas meži", un tās veidojuši un kopj uzņēmuma daļas "Dārzi un parki" speciālisti un dārznieki. Šīs dobes festivāla ietvaros, atbilstoši noteiktiem kritērijiem, vērtēs arī triju Baltijas valstu galvaspilsētu pārstāvju un ekspertu žūrija.

Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti stādījumus aplūkot arī klātienē:

  • Latvju cimdu raksti – Esplanādes parkā, aiz pieminekļa O. Kalpakam,
  • Lielvārdes josta – pie Brīvības pieminekļa,
  • Liepupes brunču krāsas un raksti – A. Kronvalda parkā, pie pieminekļa R. Blaumanim,
  • Dobe senās Rīdzenes upes tecējuma daļas vietā – Līvu laukumā,
  • Dobe pie Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas,
  • Madonas brunču krāsas un raksti – A. Kronvalda parkā, pie Kongresu nama,
  • Pēc mākslinieces Elitas Patmalnieces gleznas veidotā dobe – A. Kronvalda parkā, pie Elizabetes un Strēlnieku ielu krustojuma,
  • Alsungas brunču krāsas un raksti – Uzvaras parkā, pie Slokas ielas un Uzvaras bulvāra krustojuma,
  • Suiti cimdu rakstu krāsas un raksti – skvērā Kuldīgas un Slokas ielu krustojumā,
  • Vasaras puķu dobe Ziedoņdārzā, pie strūklakas.

Baltijas festivālā piedalās trīs dalībnieki – "Rīgas meži" (Rīga), "Vilniaus miesto parkai" (Viļņa) un "Kadrioru park" (Tallina). Visi dalībnieki ikdienā rūpējas par savu pašvaldību dārziem un parkiem.

"Rīgas mežu" veidotie apstādījumi priecē un sniedz veldzējumu cilvēkiem, kā arī ienes pilsētvidē vēl lielāku bioloģisko daudzveidību. Tāpat Rīgas apstādījumi ar katru gadu kļūst ilgtspējīgāki. Piemēram, tiek pārskatīti dobju iekārtošanas koncepti, lielāks vasaras ziedu krāšņums ir vietās, kuras ir cilvēku apmeklētākas, savukārt citviet vairāk tiek stādītas ziemcietes.

Šogad "Rīgas mežu" daļa "Dārzi un parki" savās teritorijās izveidojuši un aprūpē aptuveni 60 vasaras ziedaugu stādījumu – 30 vasaras puķu dobes un tik pat augu kompozīcijas – ziedu piramīdas, vāzes, puķu sienas un grozus. Šie pilsētvides elementi atrodas gan pilsētas centrā, gan Pārdaugavā, Mežaparkā, Teikā, Ziemeļblāzmas parkā un citviet.

Vairāk nekā 20 Latvijas galvaspilsētas ziedaugu stādījumi iekļauti arī "Rīgas mežu" izveidotajā Vasaras puķu dobju digitālajā ceļvedī, kuru vari aplūkot šeit. Tajā atrodams arī īss apraksts un foto par katru puķu veidojumu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!