Foto: F64

17. oktobrī apritēja pieci gadi, kopš cīņu ar vēzi zaudēja mūziķis Valters Frīdenbergs. Viņa draudzene Kristīne joprojām jūtot Valtera klātbūtni: "Man ir sajūta, ka viņš jau tepat vien ir," izdevumam "Kas Jauns" komentējusi jaunā sieviete. Oktobra beigās viņa devusies uz Portugāli, kur izpildījusi dziedātāja pēdējo vēlēšanos, proti, izkaisījusi viņa pelnus okeānā.

Kā vēsta "Kas Jauns", Kristīne Paegle pēc drauga nāves saņēmusi gūzmu pārmetumu, apvainojumu un pat tiesu darbus saistībā ar cīņu par nelaiķa atstāto mantojumu. Toreiz Frīdenberga radu saime uzstājusi uz savām tiesībām, kam Kristīne nav piekritusi, turklāt radi gribējuši atņemt arī pelnu urnu. Bijis pat tik traki, ka kāds gribējis nākt uz mājām un fiziski šo urnu atņemt. Paeglei izdevies dārgumu nosargāt tiesas ceļā. Radi kapos ierīkojuši tikai piemiņas vietu, jo līgava nav vēlējusies padalīties ar puiša pelniem.

Frīdenberga draudzene ilgi sērojusi par mīļotā nāvi, taču nesen sajutusi gatavību izpildīt Valtera pēdējo vēlēšanos. Viņa aizbrauca uz Portugāli un okeānam atdeva mūziķa pelnus. "Tam nebiju gatava ne pagājušajā gadā, ne aizpagājušajā. Sērām ir savs ilgums," žurnālam atklāj viņa. Pats notikums dziedējis arī viņas sirdi.

Izdevumam "Kas Jauns" Paegle atklāj, ka joprojām "redz" Valtera smaidu, gaitu, pārvietošanos. "Ir liela mīlestība, ko esmu saglabājusi sevī, un gaišums," saka viņa un piebilst, ka pašai grūti noticēt – pagājuši jau pieci gadi kopš viņa nāves.

"Delfi" jau vēstīja, ka Valtera Frīdenberga dzīvība izdzisa 30 gadu vecumā.

2017. gada ziemā Frīdenbergs lūdza sabiedrību palīdzēt viņam finansiāli, lai varētu turpināt ārstēšanos no onkoloģiskās slimības Berlīnes Universitātes Šaritē klīnikā Vācijā. Sabiedrības atsaucība bija liela – daudzi atbalstīja viņu cīņā ar ļaundabīgu audzēju, nauda tika savākta zibenīgi. Pēc šķietami veiksmīgā ārstēšanās kursa viņš atgriezās Latvijā un vasarā viņam dzimtenē veica vēl vienu operāciju. Mūziķis devās mūžībā Onkoloģijas centrā 2018. gada 17. oktobrī. Dzīves laikā Frīdenbergs muzicēja grupās "Dzeguzēni", "Putnu balle" un "Tumsa", taču lielāko popularitāti guva duetā "Valters un Kaža", piedaloties arī "Eirovīzijā", gūstot augsto 5. vietu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!