Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Seriāla "Draugi" aktieris Metjū Perijs nenoslīka, kā tika uzskatīts sākotnēji, vēsta BBC. Viņa nāvi izraisījusi "akūta ketamīna iedarbība", secinājuši tiesu medicīnas eksperti Losandželosā.

Aktiera Metjū Perija nāve bijis "negadījums, ko izraisīja akūta ketamīna iedarbība", apstiprinājušas amatpersonas. Perijs oktobrī tika atrasts savas mājas džakuzi, un sākotnēji par nāves iemeslu tika uzskatīta noslīkšana. Taču tā nebija tieša nāves izraisītāja; aktieris zem ūdens nonācis ketamīna iedarbības dēļ.

Losandželosas tiesu medicīnas eksperti savā paziņojumā raksta, ka Perija pēcnāves asins paraugos konstatēts augsts ketamīna līmenis, kas pārmērīgi stimulējis asinsvadus un sirdi, kā arī nomācis elpošanu. Viņam konstatēta arī koronāro artēriju slimība, kas savukārt veicina ketamīna ietekmi uz sirdi. Visticamāk, aktieris zaudējis samaņu un iegrimis džakuzi ūdenī. Ietekme bijusi arī buprenorfīnam, ko lieto opioīdu izraisītu traucējumu ārstēšanai.

Būdams slavas virsotnē, Perijs cīnījās ar atkarību no alkohola un recepšu medikamentiem, viņš vairākas reizes pabija rehabilitācijas klīnikās. 2016. gadā intervijā BBC radio Perijs atzina, ka nespēj atcerēties trīs gadus no seriāla "Friends" filmēšanas, jo to laikā bijis dažādu vielu ietekmē.

54 gadus vecais Metjū Perijs, kurš seriālā atveidoja Čandleru, tika atrasts bez dzīvības pazīmēm savas mājas džakuzi 28. oktobrī pēc visai piepildītas un darbīgas dienas. Perijs savā nāves dienā divas stundas spēlējis raketbolu sporta klubā netālu no savas dzīvesvietas. Atgriežoties mājās, aktieris savam asistentam lūdzis sagādāt jaunu "iPhone" un arī jaunas brilles. Vēlāk Perijs devies baudīt mieru savā džakuzi, kur divas stundas vēlāk asistents viņu atrada bez dzīvības pazīmēm un tūdaļ izsauca glābējus.

Perijs novembrī apglabāts kapsētā Losandželosā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!