Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Ātrās ēdināšanas restorāna "Burger King" darbinieks Lasvegasā ASV, kurš kļuva slavens dēļ tā, ka 27 gadu laikā ne reizi nebija izlaidis nevienu darba dienu, pat ne slimības dēļ, ar līdzcilvēku atbalstu piepildījis vienu no dzīves sapņiem – nopircis savu pirmo mājokli, vēsta "People".

2022. gada jūnijā "Burger King" darbinieks Kevins Fords savā "TikTok" profilā ievietoja video, daloties stāstā par to, kādu dāvanu no darbavietas saņēmis pēc 27 nostrādātiem gadiem. Tā bija kino biļete, "Starbucks" krūze, konfekšu paciņas, divas pildspalvas, kakla lenta un divi atslēgu piekariņi.

@thekeep777 He's Worked for the Company for Almost 3 Decades and Has Never Called Out!!!😵‍💫🥺😱😭 #Grateful #Dads #FathersDay #Loyalty #Honor #WorkersUnite #Rewards #Thankful #NorrinRadd777 #theKeep777 ♬ Head in the Clouds - Carly Pearl


Videoklips ātri vien kļuva populārs un daudzi "TikTok" lietotāji kritizēja saņemtās dāvanas, tādēļ Forda meita uzsāka "GoFundMe" kampaņu. Tūkstošiem līdzcilvēku tik tiešām izrādīja dāsnumu, saziedojot 406 tūkstošus eiro. Šo naudu Fords izmantojis, lai iegādātos savu pirmo mājokli.

Pats Fords gan paskaidroja, ka par saņemto dāvanu no darbavietas ir pateicīgs, turklāt tāds bijis arī video mērķis – pateikties priekšniekam, nevis žēloties vai sūdzēties.

Aizvadītā gada noslēgumā viņš saviem atbalstītājiem deva iespēju ielūkoties jaunajā īpašumā, pateicoties par iespēju piepildīt savu sapni. "Es zinu, ka tā nav savrupmāja, bet tā ir mana," viņš saka, atrādot īpašumu. "Es vēlos pateikties visiem visā pasaulē par to, ko jūs esat izdarījuši manā labā, par kaut ko, kas, manuprāt, man nekad nebūtu iespējams: īpašumtiesības. Tas patiesi ir amerikāņu sapnis. Ziemassvētku brīnums," viņš piebilda.

@thekeep777 ♬ Christmas - neozilla


"Sākotnēji viņš šajā darbā sāka strādāt kā vientuļais tēvs, kad pirms 27 gadiem ieguva aizbildniecību pār mani un manu vecāko māsu," Forda meita Serīna minējusi aprakstā ziedojumu vākšanas vietnē. "Tad mūsu ģimene pieauga un viņš apprecējās vēlreiz, viņš turpināja tur strādāt apbrīnojamās veselības apdrošināšanas dēļ, ko nodrošināja darba devējs." Viņa skaidro, ka tās dēļ visas četras meitas varēja pabeigt vidusskolu un koledžu ar pilnu veselības aprūpes nodrošinājumu.

Fords aizvien turpina strādāt ātrās ēdināšanas restorānā, jo, lai gan pēc skata to nepateiksi, tuvojas viņa pensijas vecums un aiziešana no darba izmaksātu pensiju, stāsta viņa meita. "Mēs nekādā gadījumā neprasām naudu, un viņš to negaida, bet, ja kāds vēlas viņu svētīt, viņš labprāt apciemotu savus mazbērnus," Serīna raksta. Sākotnējais ziedojumu vākšanas mērķis bijis tieši tik vienkāršs – gūt finansiālus līdzekļus, lai iegādātos lidmašīnas biļeti un Fords beidzot varētu apciemot sen nesatiktos bērnus un mazbērnus. Taču saziedotā summa katru dienu auga un auga, turklāt ziedoja arī sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, aktieris Deivids Speids Fordam noziedoja gandrīz piecus tūkstošus eiro.

Kādā citā intervijā žurnālam "People" Fords skaidroja, kāpēc viņa stāsts rezonē ar citiem: "Es domāju, ka cilvēki vismaz vienreiz vēlējās būt daļa no kaut kā skaista un tas ir skaisti."

Uz jautājumu, kā 27 gadus viņam izdevies nostrādāt, neizlaižot nevienu darba dienu, Fords atbild ar joku: "Es nezinu, varbūt esmu robots!" Taču seko arī nopietnāka atbilde: "Es nezinu, kā to izdarīju. Vienkārši strādāju. Ir jāpabaro bērni, jāsūta uz skolu. Es nekad pat neiedomājos, ka varētu izlaist kādu darba dienu."

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!