Foto: Agnija Reiniece

Igaunija ir labs galamērķis nedēļas nogalēs. Kaimiņzemē pabiju vien trīs dienas un galvenokārt aplūkoju Tallinu, bet apmeklēju vietas, kuras iespiedušās atmiņā kā tādas, kuras atkal raudzīt vaigā gribētu jau pavisam drīz. Kam kaimiņzemē vērts pievērst uzmanību?

Šis raksts tapis, pateicoties "Visit Estonia" aicinājumam apmeklēt Igauniju, lai uzstādītu Ginesa rekordu Starptautiskajā pirts dienā. Par to vairāk vari lasīt šeit.

Bāri un kafejnīcas Tallinas vecpilsētā

Vecpilsēta sestdienas vakarā diezgan "pašķidra". Īpaši, ja salīdzina ar vecrīgu, kas parasti brīvdienu pievakarē pieplūst cilvēkiem – draugu vai vismaz tūristu bariņiem. Nav jau tā, ka cilvēku šeit nav, viņu vienkārši ir maz. Bruģētās ielas daudzviet tukšas – arī bāros pārāk jautri un neiederīgi dzirdama skaļa mūzika, it kā tā censtos mēroties spēkiem ar klaigām un čalām, kuru nav. Jautāju savai mini ceļojuma pavadonei, vai tā vienmēr? Un viņa teic, ka jā – vietējie labāk izvēlas "Telliskivi" kvartālu, kur arī daudz interesantu kafejnīcu un bāru – cilvēku tur tik tiešām vairāk.

Tuvojas jau pusnakts, kad ieeju klubā, kurā sēž viena sieviete un dzer alu. Apsēžos terasē un man garām paslīd kāds pavecāks kungs – pārdomā un nāk atpakaļ, igauniski man kaut ko saka. "Nesaprotu," angliski atbildu. "No kurienes esat?" "No Latvijas." Brīdi svešais neko nesaka, tad pasmaida un teic: "Ā, tātad tev ir seši kāju pirksti?" Mītu (vai patiesību?) par to, ka latvieši apdāvināti ar vienu lieku pirkstu biju jau dzirdējusi. To man pavēstī arī mana gide, sakot – redz, mēs igauņus uzskatām par lēnim (un viņi to nekādīgi nevarot saprast), bet igauņiem šķiet – latviešiem ir seši kāju pirksti. Kāpēc? "Es nezinu!" gide smejoties atbild.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!