Fоtо: Alexander Grey / cc

Ekonomiskā vardarbība, bagātnieku pretīgās peripetijas, cīnoties par bērnu aprūpes tiesībām, visu iespējamo vielu lietošana, kas izraisījusi gūzmu problēmu, vientuļie vecāki ar maziem bērniem uz rokām, dzīvesbiedra piekautas sievietes. No analfabētisma līdz "Gucci" somiņu īpašniecēm – tik dažāds ir "klientu" loks, apliecina krīzes centra "Burtnieks" vadītāja Ieva Antonsone.

Krīze ir specifisks stāvoklis, kad cilvēks uztver notikumus vai situācijas kā nepanesamas grūtības, kas pārsniedz cilvēka ierastos situācijas risināšanas veidus un stratēģijas, kā tās pārvarēt. Krīzei ir daudz definīciju un plašs spektrs, kādā to varam piedzīvot. Šoreiz par tām, kuras skar konkrētus cilvēkus, bet pastāv arī globālas krīzes.

Sit, bēg, sit, bēg. Bez centa kabatā. Kā sievietes meklē patvērumu no vardarbības

Vardarbībai ir daudz seju, taču joprojām sabiedrība daudzas no tām nespēj atpazīt, uzskata Antonsone. Krīzes centrā nonākušās sievietes nereti izbrīnā iepleš acis, kad konsultācijās ar speciālistiem izdzird par daudzajiem vardarbības veidiem, kurus viņas līdz šim pieņēmušas kā normālību partnerattiecībās. "Jā, tā ir seksuālā vardarbība, ja vīrs pārnāk mājās naktī un sievieti modina, lai stātos dzimumattiecībās. Jā, tā ir ekonomiskā vardarbība, kad sievietei nav ne graša pie dvēseles, – visas finanses ģimenē kūrē vīrietis un viņai pat nav taksometram naudas, lai kādā brīdī aizbēgtu no mājās. Šādas sievietes arī reizēm nonāk pie mums – viņai ir "Gucci" somiņa, bet ne centa makā," stāsta Antonsone.

Чтобы продолжить чтение, оформите абонемент.

Пожалуйста, подождите!

Мы подбираем для вас наиболее подходящее предложение подписки...

Loading...

Предложение о подписке не отображается? Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы или перезагрузите страницу.
В случае вопросов пишите на konts@delfi.lv

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !