Fоtо: Privātais arhīvs

Jau gandrīz 20 gadus jaunpiebaldzietes Daces Ozoliņas dzīve saistīta ar Ēģipti. Pirmoreiz turp aizbraukusi atpūsties kūrortā un iemīlējusies šajā valstī līdz katrai sirds stīdziņai. Pati pēcāk meklējusi un atradusi iespējas tur strādāt, bet pavisam neparedzēti sastapusi arī savu dzīves vīrieti – Muhamedu, kurš jau neilgi pēc abu pirmās satikšanās sacījis: "Agri vai vēlu, bet tu būsi mana sieva". Neuzbāzīgi, bet neatlaidīgi ēģiptietis savu arī panācis. Tagad abiem jau ir divi pusaudžu vecuma dēli, un noturīga, laimīga laulība.

Dace ar 16 gadus veco Adamu un 12 gadus veco Amiru (arābu valodā – princis) pēc piecu gadu ilgas pauzes šovasar ciemojas Latvijā pie radiem. Skrējienā no vienas ciemošanās uz nākamo ar Daci tiekamies Kauguros, kur tagad dzīvo viņas mamma. Ir saulaina un karsta diena, bet Dace tikai pasmej par Latvijas vasaras karstumu – Ēģiptē, piemēram, Līgo naktī bija +36 grādi. Naktī!

Ar Daci iepriekš neesam pazīstamas, bet pēc sarunas šķiet, ka gribas apskauties – viņa ir tik pozitīva, sirsnīga, atklāta, enerģiska. Acis burtiski deg, stāstot savu neparasto stāstu, kā viņi ar Muhamedu precējās un dokumentos bija ierakstīts, ka viņas vīrs ir kāds svešinieks, kurš par laulību liecinieku uzaicināts burtiski dažas minūtes pirms ceremonijas, kā viņai izdodas savā laulībā savienot tik atšķirīgās kultūras, kāpēc dēlam, kuram padodas matemātika, neizdevās atrisināt teksta uzdevumu no Jāņa Menča grāmatas, kā dēli apguvuši un turpina pilnveidot latviešu valodu. Ēģipte ir valsts, kurā aiz katra stūra vari sagaidīt pārsteigumus un kuriozus, bet tā ir arī zeme, kurā jau no pirmajām viesošanās stundām Dace sajuta, ka jūtas laimīga. Kāpēc? Lai stāsta Dace, kura pēc laulībām palika savā uzvārdā. Viņa ar ģimeni dzīvo Šarmelšeihā, kas ir pazīstama arī daudziem latviešiem, kuri turp brauc atpūsties.

Vai esi gatava divu nedēļu laikā pārcelties uz dzīvi Ēģiptē?

Чтобы продолжить чтение, оформите абонемент.

Пожалуйста, подождите!

Мы подбираем для вас наиболее подходящее предложение подписки...

Loading...

Предложение о подписке не отображается? Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы или перезагрузите страницу.
В случае вопросов пишите на konts@delfi.lv

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !