Fоtо: DELFI/Privātais arhīvs

Populārais frizieris Pērs Bogomazovs un viņa mīļotais cilvēks Andris Muzikants nobrieduši šovasar savas attiecības noformēt oficiāli, proti, 1. jūlijā, kad Latvijā stāsies spēkā Civilās savienības likums, dzīvesdraugi dosies pie notāra, bet pēc tam rīkos kāzu ballīti, raksta "Privātā Dzīve".

"Līdz laulībai, tas, protams, vēl neaizvelk, tomēr dos juridisko aizsardzību pamatlietās," izdevumam saka Pērs, kurš arī šogad piedalījies Rīgas praidā, lai iestātos par viendzimuma pāru tiesībām. 1. jūlijā viņš un šefpavārs Andris Muzikants reģistrēs savu partnerību oficiāli.

Mīlētāji ir kopā jau vairāk nekā desmit gadus un par kāzām abi domājuši jau iepriekš, taču Pērs nav redzējis jēgu precēties ārzemēs, jo Latvijā šādai laulībai tāpat nav juridiska spēka. Brīdī, kad valsts vismaz ar šādiem likuma grozījumiem sākusi respektēt viendzimuma pāru tiesības, Bogomazovs un Muzikants to arī steigs izmantot. Pērs cer, ka Civilās savienības likums tiks "apgreidots", proti, paredzot arī mantojuma tiesības. Šobrīd likums to neparedz.

"Ir labi, ka pēc partnerības nodibināšanas mums abiem būs tiesības pieņemt lēmumus, kas saistīti ar otra ārstniecību, ja viņš pats nebūs spējīgs par sevi parūpēties," saka Pērs, kurš piedalījies pilnīgi visos līdz šim notikušajos praidos.

Pilns raksts lasāms 18. jūnija "Privātās Dzīves" numurā!

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !