Placenta ir dzīvības saite starp sievieti – topošo mammu un viņas gaidāmo mazuli. Pēdējos pāris gados arvien populārāka kļūst placentas izmantošana. Tiesa, šī orgāna pārstrāde nevienā likumdošanas aktā nav reglamentēta. Mājdzemdību vecmāte Dina Ceple atzīst, ka šis jautājums Latvijā ir "pelēkajā zonā", lai gan daudzās citās valstīs placentas pārstrāde, un tās tālāka izmantošana ir tiesiski regulēta procedūra. Centieni to paveikt arī mūsu valstī, pagaidām nav rezultējušies ar panākumiem. Tikmēr jaunajām mammām interese par iespēju placentu izmantot citiem nolūkiem, pieaug, apliecina Ceple. Ir arī gana skeptiskāki viedokļi.

Centieni to paveikt arī mūsu valstī, pagaidām nav rezultējušies ar panākumiem. Tikmēr jaunajām mammām interese par iespēju placentu izmantot citiem nolūkiem, pieaug, apliecina Ceple. Ir arī gana skeptiskāki viedokļi.

Ceple norāda, ka daudzviet pasaulē placentas pārstrādāšana ir atļauta, valstiski akceptēta, taču Latvijā šis jautājums nav reglamentēts. Proti, neviens nedrīkst to piedāvāt kā pakalpojumu, bet likums neliedz pašai mammai pārstrādāt savu placentu, kas ir viņas īpašums. Taču mammām trūkst zināšanu, un viņas to meklē pie kāda, kas to zina.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!