Foto: F64

Pazīstamais fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs, kurš ievērību izpelnījies ar erotiska rakstura fotosesijām, paziņojis, ka aptur savu profesionālo darbību. Fotogrāfs vietnē "Facebook" publicējis izvērstas pārdomas par savu darbošanos jomā 23 gadu garumā, tostarp nenoliedzot notikumus, kas aprakstīti "Delfi" rakstu ciklā "Rūgtais kailfoto". Šajā rakstā sieviete vārdā Zane atklāja, ko Sokolovs ar viņu savā studijā darījis.

Savās pārdomās Sokolovs analizē profesionālās dzīves gājumu jeb to, kā no parastas bildēšanas nonācis līdz privātajiem kailfoto; tie arī atnesa fotogrāfam lielāko popularitāti un viņa paša atpazīstamību citu amata meistaru vidū. "Tagad skatos atpakaļ un sapratu, ka tieši to periodu var nosaukt par manu "beigu sākumu". Es ātri secināju, ka tieši kailfoto pievērš uzmanību un izraisa rezonansi. Sapratu, ka, reklamējot sevi caur erotiku, es visātrāk un visparliecinošāk sasniegšu popularitātes virsotnes," – tā Sokolovs.

Saskaņā ar viņa aprēķiniem fotosesijas pie Sokolova padarījušas laimīgas apmēram piecus tūkstošus sieviešu, taču "kad parādījās 50 nelaimīgas, viņas pārsvītro visu manu iepriekšējo veikumu. Es vairs nevaru izturēt šo spiedienu un stresu," raksta fotogrāfs. Sokolovs savā vēstījumā atvainojas visām tām sievietēm, kuras viņā vīlušās vai kurām viņš nodarījis pāri.

Lai gan meistars nemin nevienu konkrētu gadījumu, nojaušams, ka līdzīgi kā ar Zani (viņas stāstu lasi šeit – "Negaidīju, ka fotogrāfs mēģinās iebāzt pirkstu man makstī") viņš rīkojies arī ar citām klientēm. Sokolovs nolēmis izdzēst visu savā rīcību esošo kailfoto arhīvu.

"Šobrīd kritiskā masa ir sasniegta. Es vairs neredzu nekādu iespēju turpināt fotogrāfa karjeru. Viss beidzies. Iznīcināju visus savus darbus, arhīvus un projektus. Es ļoti nožēloju, ka izvēlējos kļūt par erotisko fotogrāfu. Tie ir 23 gadi no manas dzīves, kuri izmesti miskastē. Es ļoti atvainojos visiem, kam izdarīju pāri vai kaut kā aizvainoju. Man nav žēl sevis un nav žēl izdzēsto darbu. Tas viss ir manas kļūdas," – tā Sokolovs.

Zem viņa ieraksta feisbukā lasāmi gandrīz divi simti komentāru, lielākoties uzmundrinoši un atbalstoši vārdi.

Atgādinām, ka "Delfi" ciklā par erotisko fotosesiju skaudrajām aizkulisēm vēstām par vairāku Latvijā zināmu fotomeistaru darba aizkulisēm.

Rakstu sērijā iepazīstinām ar stāstiem par sievietēm, kuras erotiska rakstura kadros nonākušas, to nevēloties, pētām fotogrāfu robežas un ētiku, kā arī pievēršamies jautājumam par erotisku materiālu pārpublicēšanu un tam, vai iespējams izvairīties no situācijas, kad jaunības dienu foto sievieti "vajā" arī daudzus gadus pēc tam. Cikls lasāms "Delfi" satura abonentiem šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!