Foto: Shutterstock

"Vannasistaba daudz ko pastāsta par tās saimnieku, arī to, ko nevēlamies. Ja vannasistabu mēdz izmantot arī viesi, intīmus priekšmetus un tualetes piederumus vēlams uzglabāt slēgtos plauktos vai skapīšos," iesaka dizainere Sjūzena Ārdlija. No funkcionālā viedokļa izdevīgāki ir pie sienas stiprināmi aksesuāri, jo tie neaizņem vietu uz grīdas plaknes vai izlietnes malas, tādējādi atvieglojot telpas uzkopšanu.

Āķi vai pakaramie - pie sienas stiprināmie aksesuāri funkcionālāki

Iegādājoties aksesuārus, ko paredzēts stiprināt pie sienas, jāpievērš uzmanība to stiprinājuma veidam. Lielākoties tos paredzēts stiprināt ar skrūvēm, bet mēdz būt arī modeļi ar līplentēm, kas nav funkcionāli, jo ātri atlīmējas (īpaši mitrā vidē). Nelielā telpā vietas pietiks tikai āķiem, bet lielākā vannasistabā var izmantot gan āķus, gan sienas pakaramos. Interesanta variācija par pakaramo tēmu, kas atdzīvinās standarta vannasistabu, ir uz grīdas novietojams pakaramais – manekens. Uz tā vienlīdz ērti uzkārt gan liela izmēra dvieli, gan halātu vai citas drēbes. Formas un dizaina risinājumi var būt dažādi. Katrs izvēlas to, kas labāk patīk. Vienīgi jāņem vērā, ka metāla detaļu apdari – sudrabs, zelts, bronza – parasti izvēlas, saskaņojot ar santehniku un durvju rokturiem. Ja izlemts par labu āķiem, izdevīgāk un vienkāršāk iegādāties speciālu minipakaramo, kur jau ir vairāki āķi rindā vai viens virs otra, tad nevajadzēs stiprināt katru āķi atsevišķi.

Dvieļu pakaramie

Iespējami trīs veidi – parastais āķis, caurules veida (dvieli glabājam, pārlokot tam pāri) un gredzens, kam dvieli izvelkam cauri. Kurš variants labāks? Cauruļveida pakaramais ar starplikām nebūs izdevīgs telpā, kurā maz vietas, – te labāk derēs gredzens vai āķis. Plašākā telpā savukārt noderēs cauruļveida dvieļu turētājs, ko var novietot gan pie sienas, gan kā statīvu uz grīdas. Tas būs ērts pat divu trīs dvieļu novietošanai, turklāt uz tā dvieļi ātrāk izžūst. Šādu pakaramo var izvēlēties arī ar elektrisko apsildi.

Tualetes papīra turētāji

Šo aksesuāru var iegādāties gan atsevišķi, gan komplektā ar ziepju un zobu birstīšu turētājiem. Visbiežāk tas stiprināms pie sienas, bet nopērkami arī uz grīdas novietojami modeļi ar kāju. Dažkārt tualetes papīra turētājs komplektēts ar klozetpoda birstes statīvu. Lai telpas noformējums veidotos vienotāks, vēlams arī tualetes papīra turētāja materiālu un stilu saskaņot ar pārējiem aksesuāriem. Izvēloties jāpievērš uzmanība tam, cik viegli tualetes papīrs slīd pa turētāju un cik izturīgas ir turētāja stiprinājuma skrūves (lai pēc neilga laika kāda detaļa nenolūztu, nenokristu u.t,t.).

Ziepju trauki

Gandrīz visiem ziepju traukiem, ko novieto uz izlietnes virsmas, ir kāds trūkums – ūdens, kas sakrājas traukā no ziepēm, nenotek, bet izmērcē ziepes, veidojot taustei un arī skatam nepatīkamu ainu. Ja izvēlas trauku, kam pamatnē ir caurumi ūdens notecēšanai, vai pie sienas stiprināmu ziepju trauku, iztecējušais ūdens atstāj neglītas pēdas uz izlietnes malas vai sienas. Jebkurā gadījumā tas katru dienu jātīra, lai lietošana būtu ērta un patīkama. Risinājums ir šķidro ziepju dozatori. To lietošana ir higiēniskāka un arī taupīgāka. Nopērkami gan pie sienas stiprināmi, gan uz virsmas novietojami dozatori. Dažiem pieejams arī elkoņa režīms – korpuss konstruēts tā, ka dozatora snīpi var nospiest arī ar elkoni, nepieskaroties tam ar netīru plaukstu. Visbiežāk vannasistabas piederumu komplektā ietilpst gan ziepju trauks, gan dozators – katrs no ģimenes locekļiem var izvēlēties sev patīkamāko variantu.

Zobu birstīšu turētāji un citi aksesuāri

Glāzēm noteikti vajadzētu saskanēt ar pārējiem aksesuāriem. Ja izvēlēti pie sienas stiprināmi aksesuāri, arī glāzēm jābūt novietojamām pie sienas. Ja visi aksesuāri ir hromēti, arī glāzes apdarē vajadzētu tam parādīties. Mākslinieciskas dabas personībām gan derēs pavisam cits variants – radoši cilvēki nereti izvēlas zobu birstītes turēt iemīļotā krūzē, ziepes improvizētā tureklī, kas izveidots, piemēram, no svečtura vai gliemežnīcas u. tml. Par funkcionāli ērtākajiem uzskata speciālus turekļus ar nelielām atverēm katrai zobu birstītei un lielāku atveri zobu pastas tūbiņai. Tos parasti stiprina pie sienas. Papildus tiek piedāvāti vēl arī dažāda veida turētāji salvetēm, papīra dvieļiem, trauciņiem u.t.t. Katram pašam jāizlemj, ko patiešām ikdienā lietos. Ja, piemēram, mitrās salvetes nelieto, kam vajadzīgs vēl viens lieks krāms pie vannasistabas sienas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!