Fоtо: Shutterstock

Mājoklis ir ļoti nozīmīga mūsu dzīves daļa un to var uzskatīt par mūsu personības daļu, jo interjers atspoguļo mūsu raksturu, stila izjūtu un personību. Tieši tādēļ mēs tik ļoti rūpējamies par savām mājām un uztveram tās ļoti personīgi. Skaists un gaumīgs mājokļa iekārtojums padara tā iemītniekus priecīgus un apmierinātus, tādēļ iepazīsties ar diyhomehacks.com padomiem, kas lieti noderēs, ja vēlies padarīt interjeru gaumīgāku un piešķirt tam eleganci.

Izvēlies piemērotas krāsas

Fоtо: Shutterstock

Lai padarītu mājokli gaumīgu un nepārsātinātu, izvēlies ne vairāk par trim dažādām krāsām. Ja vēlies piešķirt mājoklim lielāku krāsu dažādību, papildini izvēlētās pamatkrāsas ar tām kontrastējošiem toņiem. Pamatkrāsām izvēlies spilgtus toņus, piemēram, tumši brūnu un tumši zaļu. Šīm krāsām piemēroti būtu bēši un gaiši zaļie toņi.

Atrodi katras telpas centrālo elementu

Fоtо: Shutterstock

Katrai telpai mājoklī ir elements, kas pievērš vislielāko uzmanību. Tie ir priekšmeti, kas ir pamanāmāki par pārējiem, tādi, kas izraisa mājas viesu interesi. Viesistabas centrālais objekts varētu būt kamīns, tādēļ tā apkārtni vajadzētu izdekorēt, lai pievērstu tam papildus uzmanību. Vēl viesistabā varētu atrasties arī neparasts dīvāns un pievilcīgs žurnālu galdiņš. Ēdamistabā iederētos spogulis, kura rāmim ir sīki izstrādātas detaļas, vai abstrakta glezna.

Izvēlies piemērotus dekorus

Fоtо: Shutterstock

Augi, kā dzīvības simbols, vienmēr padara mājokli skaistāku. Novieto augus gan iekštelpās, gan ārpus tām, lai pievērstu papildus uzmanību noteiktām mājokļa daļām. Arī aizkari ir lieliski dekoratīvie elementi, tādēļ izmanto dažādus aizkarus, lai izmainītu konkrētās telpas izskatu. Arī paklājiņus iespējams izmantot, lai mainītu telpas izskatu.

Saskaņo galvenos interjera elementus ar telpu krāsām

Svarīgākās mājokļa mēbeles ir dīvāni, plaukti, paklāji, sadzīves tehnika u.c. Šo lietu krāsām vajadzētu būt saskaņotām ar telpu krāsām, lai izvairītos no tā, ka mājoklis izskatās haotisks.

Izvēlies konkrētas vietas, kur novietot bieži izmantotos priekšmetus

Fоtо: Privātais arhīvs

Bieži izmantotos priekšmetus, piemēram, TV tālvadības pulti vai citas nelielas ierīces, nevajadzētu atstāt kur pagadās, jo tas rada nekārtības sajūtu. Saliec šādas ierīces pievilcīgā groziņā, kas ne vien izskatīsies labi, bet arī palīdzēs nepazaudēt konkrētās ierīces. Neatstāj žurnālus izmētātus uz žurnālu galdiņa. Pat kosmētikas galdiņam nevajadzētu būt pārkrautam ar kosmētiku – sagādā groziņu vai citu tvertni, kur glabāt biežāk lietotos skaistumkopšanas līdzekļus un smaržas. Pārējo saliec atvilktnēs un plauktos.

Izrotā telpas ar tev svarīgiem priekšmetiem

Nevajadzētu izlikt apskatei pilnīgi visu, kas tev ir, tas liks mājoklim izskatīties piebāztam un nekārtīgam. Izvēlies dekorācijas, kas atbilst konkrētajam gadalaikam un pārējo glabā vēlākam.

Paslēp vadus un nepievilcīgus priekšmetus

Fоtо: Shutterstock

Atklāti vadi liek mājoklim izskatīties nekoptam un nesakārtotam it īpaši, ja tie ir sapiņķerēti. Kad vien iespējams izvēlies bezvadu ierīces un sakārto redzamos vadus.

Izvairies no jucekļa

Fоtо: Shutterstock

Nepievilcīgām lietām nevajadzētu atrasties visiem redzamās vietās, tādēļ iekārto īpašu glabātuvi monētām, atslēgām, vēstulēm un citiem sīkumiem vai turi tos atvilktnēs.

Ierīko atbilstošus gaismekļus

Fоtо: Shutterstock

Mājokļa apgaismes iekārtām vajadzētu nodrošināt katrai telpai atbilstošu apgaismojumu. Dabīgās gaismas izmantošana, kad tas ir iespējams arī padara mājokli gaumīgāku.

Pievērs īpašu uzmanību dekoru izvēlei

Izrotā mājokli tikai ar tām lietām, kuras tev patīk visvairāk. Priekšmeti, uz kuriem attēlotas preču zīmes un saukļi nav pārāk pievilcīgi, ja vien tie nav kolekcionējami priekšmeti.

Parūpējies, lai viss ir tīrs un labi smaržo

Fоtо: Shutterstock

Tīrība var acu mirklī padarīt mājokli gaumīgu, pievilcīgu un mājīgu. Ieplāno tīrīšanas darbus laicīgi un sadali konkrētus tīrīšanas darbus pa dienām, nedēļām un mēnešiem, lai tie nešķistu pārāk nogurdinoši.

Pievērs uzmanību mājokļa aromātam, jo tas var ietekmēt iemītnieku garastāvokli. Izmanto gaisa atsvaidzinātājus, aromātiskās sveces un gaisa attīrītājus, lai nodrošinātu, ka mājoklis vienmēr smaržo svaigi un tīri.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !