Foto: Shutterstock
Vēl pirms 10 gadiem mums rekomendēja vasarraibumus slēpt ar kosmētiku. Tad mode krasi mainījās – aktuāls kļuva dabiskais skaistums, un raibumiņi kļuva populāri. Slavas apogeju tie sasniedza šoruden, kad vasaras raibumus tīko iegūt arī tās modes dāmas, kurām daba tos nav devusi. Un ar nevainīgu uzzīmēšanu vairs nav gana, jo tagad modē ir ietetovēti raibumi.

Vasaras raibumi ilgu laiku tika uzskatīti par defektu, no kura jātiek vaļā vai vismaz jānoslēpj. Bet nu tie kļuvuši par apspriestāko modes tendenci, kurai vieni seko, bet citi sašutumā noelšas – kā gan var kaut ko tetovēt uz sejas?!

Kāds skaistumkopšanas salons Varšavā guva milzu popularitāti "TikTok" platformā, publicēdams video ar uz sejas uztetovētiem vasaras raibumiem. Šis video neilgā laikā savāca vairāk nekā 30 miljonus skatījumu un tūkstošiem komentāru.

@marywicijowska what you think? 🍪 #marywicijowska #frecklestattoowarsaw #frecklestattoopoland #fakefreckles #frecklestatto #piegipolska #piegipermanentne #fauxfreckles ♬ like that jack n jack - ᴛᴏᴘᴀᴢᴀᴜᴅɪᴏ

Tetovētāja Mērija Vicijovska jautāja saviem sekotājiem: "Ko jūs domājat?" Un, kamēr pati tetovētāja nepārprotami ir lepna ar paveikto darbu, tikmēr daudzi neslēpa savu nepatiku pret jauno tendenci. Daži mākslīgos vasaras raibumus salīdzināja ar pinnēm, bet citi pat atteicās ticēt savām acīm, rakstot, ka tas laikam ir ļauns joks. Tomēr tas nav joks, tā realitāte. Sievietes steidz tetovēt mākslīgos vasaras raibumus, noklājot ar tiem degunu un vaigus.

Atradās ne mazums tādu cilvēku, kas apšaubīja šo tendenci, norādot, ka mākslīgie raibumi ir koši sarkani un izskatās pēc rētām, taču Vicijovska uzsvēra, ka ar laiku tie kļūšot gaišāki un izskatīsies dabiski. Viņa arī noliedza, ka vēlāk tie kļūs zili vai tumši zaļi, kā tas mēdz notikt ar parastajiem tetovējumiem. Vicijovska arīdzan mierināja lielākos skeptiķus, skaidrojot, ka šie tetovējumi nav uz mūžu. Tinte pēc 2–3 gadiem izbālēs un nekas vairs nebūs redzams. Viņa teica – nomierinieties, mums nebūs astoņdesmitgadīgu sieviešu ar mākslīgiem vasarraibumiem.

Lai pārliecinātu visus, ka uztetovētie punktiņi ar laiku izskatīties absolūti dabiski, Vicijovska vēlāk publicēja video, kurā redzama pati. Viņa atklāja, ka vasaras raibumus ir uztetovējusi pirms diviem gadiem un šobrīd tie izskatoties skaisti un ļoti dabiski.

Taču, tendencei attīstoties, parādījās arī tādi meistari, kas mākslīgos vasaras raibumus piedāvā uztetovēt visdažādākajās krāsās, sākot no zaļiem un beidzot ar violetiem. Tā teikt – tiem, kas vēlas varavīksni sev uz sejas.

Mākslīgi vasaras raibumi šobrīd ir pieprasīti visā Rietumu puslodē. Vieniem tā ir iespēja izmēģināt ko jaunu, savukārt citiem – iespēja papildināt savus dabiskos vasaras raibumus ar košiem akcentiem.

Rakstā izmantotie informatīvie avoti:

"Would You try the faux freckle trend? New beauty treatment sees women tattooing beauty marks on their faces"/ Daily Mail;
"Is It Freckle Juice? No, Freckle Tattoos."/ The New York Times.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!