Fоtо: Kadrs no video

1. jūnijā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā ar vērienu notiek jau otrais Šaltibarščiai jeb "aukstās zupas" festivāls, piedāvājot vietējiem iedzīvotājiem un viesiem vērienīgu gastronimisku, kultūras un pat sporta izklaidi, vēsta Lietuvas portāls "Delfi.lt". Kamēr lietuvieši pagājušajā nedēļā vēl tikai gatavojās šiem vērienīgajiem svētkiem, aicinot fanus uz šo visgaršīgākās aukstās zupas svētku pasākumu tērpties rozā drēbēs, Rīgas Investīciju un tūrisma aģentūra sociālajos medijos izvietoja asprātīgu video pierādījumu tam, ka latviešu brūvējums šajās sacīkstēs ir cienīgs uzvarēt.

Komentētāji sociālajos medijos jau metās cīņā, gan aizstāvot Lietuvas aukstā viruma garšu līderes titulu, gan akcentējot, ka sacensībās uzvar tomēr latviešu versija.

Lietuvas "Delfi.lt" sestdien ziņo, ka šogad šī aukstās zupas festivāla viesi sēdējuši pie visgarākā šī ēdiena galda, kura garums sasniedza 362 metrus. Tiek minēts, ka tāds ir gadu skaits, kopš pirmās lietuviešu aukstās zupas priekšteces pieminēšanas Viļņā.

Iepriekš tika solīts, ka festivāla apmeklētājiem būs iespējams pa īpašu slīdkalniņu ieslīdēt milzīgā mākslīgās aukstās zupas bļodā.

Uzzināt, kā lietuvā gatavo "zupu cīņā" iesaistīto veldzējošo ēdienu un pašiem to pagatavot iespējams, izlasot šo rakstu.

Savukārt 10 pašmāju aukstās zupas receptes izlasāmas šeit.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !