Foto: fullofhenny/TikTok, indysakura/TikTok

"Burn it! What? Did I say stand there and look stupid? No, I said burn It!" (Sadedzini to! Ko? Vai es teicu, stāvi tur un izskaties muļķīgi? Nē, es teicu – sadedzini to!). Tā deklamē jaunajā "TikTok" trendā, kurā cilvēki pieprasa saulei sevi sadedzināt jebšu ātrāk veidot iedegumu. Atceries, ka speciāli "cepināties" saules staros nenāk par labu tavai ādai!

"TikTok" trenda teksts jeb audio fragments nācis no seriāla "The Vampire Diaries" Kerolainas un Stefana dialoga, kurā viņi diskutē par to, vai lasīt mātes rakstīto vēstuli vai to sadedzināt. Taču "TikTok" lietotāji šo tekstu pagriezuši citādā leņķī.

Viens no izplatītākajiem šī audio pielietojumiem ir sauļojoties. To ironiski izspēlējot, it kā pavēli saulei sevi ātrāk "sadedzināt", lai dabūtu kāroto iedegumu. Cilvēki komentāros neklusē un raksta par saules nelabvēlīgo ietekmi uz ādu. Piemēram, "TikTok" lietotāja Melanie Trinkle raksta: "Es tā darīju un ļoti viegli iedegu. Tagad man ir melanoma ceturtajā stadijā. Tas NAV tā vērts!" Vēl komentāros tiek minēta arī ādas straujā novecošana, kas kļūst vairāk redzama pēc dažiem gadiem, kad esi aktīvi sauļojies.

@fullofhenny BURN IT☀️🙌🏼👙🏖️😇🍋 #fyp #foryou #summer #vacation ♬ original sound - Max

Vēl viens scenārijs video, kā tiktokeri mēdz izspēlēt šo audio ir pārmērīgi balinot matus, jo tā tie kļūst sausāki un tādēļ atbilstoša šķiet frāze "burn it".

@paulina_gibala czas na odświeżenie włosów 💇🏼‍♀️ #rozjasnianiewlosow #blondehair #blonde #metamorfozawłosów ♬ original sound - Max

Ne tikai matu balināšanu var uztvert kā matu "dedzināšanu", bet arī karstuma izmantošanu, lai tos ieveidotu, kas tiešā veidā arī var sadedzināt matus, ja ilglaicīgi tiek izmantots pārāk liels karstums. Arī zem šī video cilvēki komentāros satraucas par matu veselību un karstuma dēļ sabojātajiem matiem.

@isabellaschack

♬ original sound - Max

Lai arī visos video it kā ar ironiju tiek iesmiets par sevi un saviem paradumiem, tie tomēr nav tie paši veselīgākie ne tavai ādai, ja to "dedzini" saulē, ne matiem, kurus pakaļuj lielai karstuma ietekmei.

Vairāk par sauļošanos klausies podkāstā "Zinātne vai muļķības" epizodē "Mīti un patiesība par iedegumu, SPF krāmiem un D vitamīnu. Pētām cepināšanos saulē"

Taču par ādas pasargāšanu ar citiem paņēmieniem un beta karotīna ietekmi uz ādu vari lasīt, klikšķinot šeit.

Par veselīgu iedegumu "necepinoties" saulē lasi šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!