Foto: Shutterstock

Ja Jāņu dienas rīts iesācies ar pamatīgām slāpēm un alkohola izraisītām galvassāpēm, jāteic, ka vainīgs ir pats dzērājs, nevis iepriekšējā vakarā un naktī lietotie atspirdzinājumi un apreibinātāji. Protams, apziņa, ka savās likstās nevari vainot nevienu citu, tev nekādā veidā nepalīdzēs justies labāk.

Lai arī nav zinātniski pierādītu līdzekļu labsajūtas uzlabošanai nākamajā rītā, ir dažas metodes, kas var uzlabot pašsajūtu un palīdzēt organismam vieglāk pārvarēt alkohola radīto slodzi. Tomēr atceries, ka tautas metodes paģiru mazināšanai un pašsajūtas uzlabošanai neveicina alkohola izdalīšanos no organisma. Ja iepriekšējā vakarā iedzerts par daudz, pie auto stūres nesēdies. Auksta duša vai tase kafijas nekādā veidā nepalielinās drošību un tavas spējas sēsties pie auto stūres.

Šajā rakstā piedāvājam iepazīties ar to, kāpēc rodas paģiras, kāpēc dažus nepatīkamās izjūtas moka spēcīgāk, kādi ir galvenie mīti par paģirām un alkohola lietošanu, kā arī dažus ieteikumus pašsajūtas uzlabošanai. Paturi gan prātā, ka tas, ja izdodas atrast metodi, kas vislabāk palīdz mazināt iedzeršanas sekas, nedod zaļo gaismu pļēgurošanai. Alkohols negatīvi ietekmē tavu veselību, neatkarīgi no tā, cik laba vai slikta pašsajūta tev ir nākamajā rītā.

Kāpēc rīts pēc ballēšanās ir smags?

Ne velti alkoholisko dzērienu reklāmās tiek norādīts, ka tie nodara nopietnu ļaunumu veselībai. Tā patiešām arī ir – tas izraisa atkarību, bojā aknas un daudzas citas organisma sistēmas.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!