Daudzi ikdienas steigā brokastis nemaz neietur. Labākajā gadījumā fiksi iemalko kafiju un steidz uz darbu. Tomēr brokastis ir ļoti svarīga ēdienreize, uz kuras rēķina laiku ekonomēt nevajadzētu. No rīta, pēc miega, asinīs ir samazināts glikozes līmenis. Mūsu smadzenēm, lai pilnvērtīgi strādātu, ir nepieciešami ogļhidrāti, ko organisms pārveido glikozē, bet, ja mēs nepabrokastojam, tad to gluži vienkārši nav.
Līdz ar to, ja nepaēdam brokastis, ir grūti pamosties, ilgi nav enerģijas, jūtamies miegaini un ir grūti koncentrēties. Arī vielmaiņas procesus brokastu neieturēšana ietekmē nelabvēlīgi. Katrā ziņā tas noteikti nav ceļš uz notievēšanu. Vairākos pētījumos pierādīts, ka tie cilvēki, kas neēd brokastis, ir apaļīgāki.
Protams, pilnvērtīgu brokastu ieturēšana nav vienīgā slaiduma "atslēga", bet liels palīgs gan, jo svarīgs ir arī kopējais dienā uzņemtais kaloriju daudzums un fizisko aktivitāšu daudzums. Tie, kuri nepabrokasto mājās, bieži našķojas darbā vai skolā, pirms pusdienām, un ne ar tiem labākajiem pārtikas produktiem. Lai mēs uzturētu veselīgu svaru, svarīgi ir starp ēdienreizēm nepieļaut lielu atstarpi, jo tad rodas tā sauktais "vilka izsalkums" un tad jau mums ir vienalga, ko ēdam, galvenais – tūlīt un daudz. Lielas atstarpes starp ēdienreizēm nozīmē stresu organismam un tad hormonu līmenī ieslēdzas aizsargmehānisms – organismā palēninās vielmaiņa, sākas taupīšanas režīms.