To, ka bērns nekad savā dzīvē nesastaps varmāku, vecāki nodrošināt nevar. Bet vai ir iespējams mazināt risku, ka bērns, saskaroties ar potenciālo varmāku, kļūs par upuri? Kā palīdzēt jau no mazotnes iemācīties robežas un spēju par sevi pastāvēt? Par to podkāstā "Laimes laboratorija" runājam ar psihoterapeitu Andri Veselovski.

Protams, vardarbība vienmēr ir varmākas atbildība un dot drošu garantiju, ka bērns nekad necietīs no varmākas, nav iespējams, tomēr ir ļoti būtiski iemācīt spēju sevi pasargāt un saprast, kur tad vispār sākas vardarbība un kā neļaut citiem pārkāpt savas personiskās robežas. Sarunas laikā Andris pastāsta, kas ir būtiski dažādos bērna vecumposmos, lai vēlāk risks kļūt par upuri būtu pēc iespējas zemāks.

Podkāstā sarunājas psihoterapeits Andris Veselovskis un žurnāliste Dita Vinovska.

Dita Vinovska ir "Delfi" žurnāliste, kas interesējas par garīgo un fizisko veselību, kā arī vienlīdzību. Saprast un uzklausīt cilvēkus mācījusies, studējot kultūras un sociālo antropoloģiju Latvijas Universitātē. Andris Veselovskis jau 20 gadus nodarbojas ar psihoterapiju un ne vien konsultē savus pacientus, bet arī lasa dažādas lekcijas un piedalās diskusijās, lai pēc iespējas vairāk cilvēku varētu piekļūt sev vajadzīgajai informācijai par psihisko labsajūtu.

Pirmā epizode iznāca 2019. gada martā.

Atgādinām, ka podkāstu vari klausīties arī "Spotify" un "Apple Podcasts".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!