Vasaras atpūta dārzā, došanās piknikā vai sauļošanās zvilnī pie pludmales pieprasa piemērotu aprīkojumu, kas laiku pa laikam jānomazgā, tāpēc vairums noteikti šādās situācijās manāmi apmulst no neziņas, kādus līdzekļus izmantot, kā pareizi mazgāt šīs mēbeles, lai tās netiktu sabojātas un joprojām izskatītos kā jaunas. Iepazīstoties ar portālā apartmenttherapy.com apkopotajiem padomiem, ikvienam būs skaidrāks prāts, kā parūpēties par ērtajām dārza mēbelēm.

Plastmasas mēbeles

Tā vien šķiet, ka plastmasas mēbeles varētu neprasīt īpašas rūpes, tomēr arī šīs mēbeles ik pa laikam kļūst netīras un ar mitru lupatiņu var vien nepietikt. Tādos gadījumos siltu ūdeni sajauc ar pāris tējkarotēm veļas pulvera vai arī izmanto dzeramo sodu pulvera vietā. Abi līdzekļi vienlīdz labi tiks galā gan ar piekaltušiem netīrumiem, gan putekļu kārtām, taču jebkurā gadījumā mēbeles pēc tam kārtīgi jānoskalo un jānoslauka ar sausu drānu.

Koka mēbeles

Koka mēbeles dārzā izskatās ļoti iederīgas, taču to kopšana nav tā vieglākā, īpaši tad, ja tās ir zem klajas debess un saskaras gan ar saules tveici, ziemeļu vēju un stipro lietu. Tādos gadījumos mēbeles būs daudz vieglāk kopjamas, ja tās tomēr tiks uzglabātas zem pajumtes. Tīrīšanas ziņā koka mēbelēm nepieciešams izmantot ziepes uz eļļas bāzes, silts ūdens un sūklis, ar ko notīrīt radušos netīrumus. Pēc mazgāšanas mēbeles kārtīgi jānožāvē un pēc tam jāiesmērē ar speciālu līdzekli vai kādu eļļu, lai tiktu atjaunots dabīgais spīdums.

Fоtо: Shutterstock

Saulessargs

Dārza galdiem nereti tiek izmantoti lielie saulessargi, zem kuriem paslēpties arī lietus laikā, taču arī tie prasa kopšanu, tāpēc šajā sakarā vērts atcerēties, ka vislabāk izmantot siltu ūdeni, kurā izšķīdināts šķidrais veļas mazgāšanas līdzeklis. Traipu mazgāšanā vislabāk izmantot mīkstu saru birsti, lai nesaskrāpētu vai nesabojātu audumu, taču pēc mazgāšanas tas noteikti jāizžāvē atvērtā veidā.

Alumīnija mazgāšana

Ja kādas mēbeles vai virsmas sastāv no alumīnija, tad to kopšanā jāizmanto šķidrās ziepes un maigs sūklis, kas nepieļautu virsmas saskrāpēšanu. Traipu tīrīšanā jācenšas virsmu berzēt maigi, jo skrāpējumi var rasties pat no birstes izmantošanas, bet pēc tīrīšanas noteikti jānoslauka ar sausu drānu, lai materiāls labāk kalpotu un apkārtējā vide tam nekaitētu.

Fоtо: Shutterstock

Dzelzs materiāls

Ja vietām nepieciešams nomazgāt kādas dzelzs sastāvdaļas vai virsmas, tad jāņem vērā, ka arī šajā gadījumā nevar mazgāt, kā vien ienāk prātā. Vislabāk mazgāt ar ūdeni, kurā izšķīdināts trauku mazgājamais līdzeklis, taču pēc tam materiāls jānoskalo ar lielu daudzumu tekoša ūdens. Lai izvairītos no rūsēšanas, nopūt ar speciālo aerosolu.

Pītās mēbeles

Pītas vai bambusa mēbeles noteikti nav retums, turklāt to kopšana varētu būt vispiņķerīgākā, jo pinumā sakrājas putekļi un to nav ieteicams mazgāt ar lielu daudzumu ūdens. Šādas mēbeles vislabāk kopt ar siltā ziepjūdenī samitrinātu lupatiņu, pēc tam noskalojot ar mitru sūkli, un visbeidzot noslaukot ar sausu drānu. Lai pinums atgūtu dabisko spīdumu, to var iesmērēt ar eļļu, taču jāuzmanās, lai eļļa pirms mēbeļu izmantošanas ir pilnībā iesūkusies, lai nenosmērētos, bet, ja eļļa nav iesūkusies, virsmu var noslaucīt ar sausu drānu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !