Foto: Shutterstock
Nē, tās nav bezpersoniskās un garlaicīgās daudzstāvu biroju ēku liftu kabīnes. Tie ir apbrīnojami mākslas darbi un slavas dziesma inženieru izdomai un būvētāju drosmei. Tie ir lifti, kas nereti ir iespaidīgāki un skaistāki par ēku, kurā iebūvēti. Tāpat gadās, ka tie izteiksmīgi papildina tikpat elpu aizraujošu dabas ainavu.

Lifts ir izcils cilvēces izgudrojums – tam piekritīs visi. Nogurdinošo un fiziski smago kāpšanu aizstāj patīkams mehanizēts brauciens. Bieži vien tā ir arī vienīgā iespēja attiecīgo ainavu redzēt cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuri pa kāpnēm nemaz nevar uzkāpt.

Ir lifti, kurus ieraugot mute paliek vaļā, un par tiem mēs pastāstīsim.

Caurais zīmulis

Vizuāli Hammetšvandas lifts atgādina metāla zīmuli ar spicu galu. Tā ir ažūra metāla konstrukcija, kas uzvizina apmeklētājus 153 metru augstumā, no kurienes paveras pasakains skats uz Lucernas ezeru un apkārtni. Šveice jau pati par sevi ir skaista zeme, bet šis skats ir īpaši aizgrābjošs.

Lifts jau sen nosvinējis savu simto jubileju – tas uzbūvēts 1905. gadā un joprojām ir augstākais Eiropā. Sākumā tas strādājis ar ātrumu metrs sekundē, bet pēc modernizācijas pacelšanās līdz skatu platformai ilgst nepilnu minūti.

Galapunktā, protams, iekārtots restorāns ar izcilu kafiju un vietējo virtuvi. Taču jāņem vērā, ka lifts darbojas tikai vasaras sezonā, līdz oktobra vidum, un prātīgi ir pirms došanās turp noskaidrot, vai tajā dienā lifts ir atvērts apmeklētājiem.

Oficiālais darba laiks no pulksten 9.30 līdz 17.30. ar pusstundas pārtraukumu pulksten 11.30. Biļetes cena 15 Šveices franki augšup, 18 franki lejup (bērni līdz sešu gadu vecumam brauc par brīvu, no 6 līdz 15 gadiem – par puscenu), bet var arī lejup doties pa kādu nu apzīmētajām kalnu takām pilnīgi par velti.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!