Foto: Shutterstock

Ir nosauktas pasaules viesmīlīgākie galamērķi šim gadam, un trīs no pieciem labākajiem atrodas Eiropā, ziņo "Euronews". Ceļotāji par šīm vietām snieguši izcilas atsauksmes, akcentējot gan to neatkārtojamo arhitektūru, gan vietējos pilsētu laukumus, kuros valda nepārtraukta dzīvība.

Vietne "Booking.com" viesmīlīgāko valstu saraksta izveidošanai izmantoja vairāk nekā 309 miljonus klientu atsauksmju. Galamērķi tika izvērtēti gan pēc viesmīlības, apkalpošanas un izmitināšanas standartiem, gan pēc tur pieejamajām aktivitātēm un transporta uzņēmumiem, piemēram, automašīnu nomas uzņēmumiem. Visaugstāk novērtētajām valstīm atsauksmes ir virs vidējā sliekšņa un tās tiek slavētas par augstas klases viesmīlību un apkalpošanu.

"Booking.com" veidotajā "Traveler Review Awards" kopumā viesnīcām, īres īpašumiem un transporta nomas uzņēmumiem pasniegtas 1,48 miljoni balvu. Visvairāk balvas saņēmušas valstis Eiropā. Piemēram, Itālija nopelnījusi 181 012 balvas. Pēc tam seko Spānija (125 611), Francija (124 361), Vācija (86 910) un Lielbritānija (74 754). Pirmo desmitnieku noslēdz Polija, Brazīlija, ASV, Horvātija un Portugāle.

Starp 10 pasaules viesmīlīgākajām pilsētām dominē galamērķi Eiropā. Pirmo vietu ieguvusi "Arraial d'Ajuda" Brazīlijā, kam seko Ermoupoli Grieķijā, Viana du Kaštelu Portugālē, Deilsforda Austrālijā, bet labāko piecinieku noslēdz Grindelvalde Šveicē.

Ermoupoli Grieķijā – vieta arhitektūras baudītājiem

Foto: Shutterstock

Grieķijas pilsēta, kas atzīta par otro viesmīlīgāko vietu pasaulē, atrodas Kiklādas salās. Un salīdzinot ar citām salā esošajām pilsētām, tā izceļas ar savu unikālo neoklasicisma arhitektūru, kas krāsota burvīgos pasteļtoņos. Sīkas, līkumotas ieliņas vijas starp vēsturisko marmora Miaouli un rātsnamu ar 15 metrus garajām kāpnēm, kas ved uz ēkas galveno ieeju. Pilsētā ir arī gana daudz bāri un restorāni, kas sniedz iespēju izbaudīt grieķu kultūru.

Viana du Kaštelu Portugālē ar burvīgo piekrasti

Foto: Shutterstock

Tikai stundas attālumā no Porto lidostas atrodas trešais pasaulē viesmīlīgākais galamērķis – apburošā Viana du Kaštelu, kas atrodas Atlantijas okeāna piekrastē un lepojas ar senu jūrniecības vēsturi, kuru redzēt var arī tūristi. Viens no galvenajiem apskates objektiem ir pilsētas krastā pietauvotais "Gil Eannes" kuģis – tas ir bijušais slimnīcas kuģis, kas pašlaik pārvērsts muzejā. Arī šī Portugāles pilsēta apbur ar dažādo arhitektūru – sākot no pilīm, beidzot ar baznīcām un klosteriem, kas radītas renesanses, baroka un "Art Deco" stilā.

Kā jau daudzas pilsētas Portugālē, arī Viana du Kaštelo ir slavena vieta, kur baudīt ūdenssportu. Te iespējams ķert viļņus sērfojot, doties izbaudīt kaitsērfingu vai vindsērfingu.

Grindelvalde Šveicē – elpu aizraujošā kalnu pilsēta

Foto: Shutterstock

Šveices Alpu centrā, aptuveni 1000 metrus virs jūras līmeņa, atrodas Grindelvalde, kura guvusi piekto vietu viesmīlīgo galamērķu sarakstā. Pilsētu ieskauj tādas ikoniskas virsotnes kā Eigers un Jungfrau. Ziemā šie kalni ir pasaules līmeņa slēpošanas un snovborda trašu centrs. Vasarā reģionā iespējams baudīt pārgājienu takas ar Alpu ainavām fonā.

Septītā vieta – perfekto ainavu ieskautā Uzes Francijā

Foto: Shutterstock

Saraksta septītajā vietā ierindojas Uzes pilsēta Francijas dienvidos. Pilsētā valda viduslaiku noskaņa – šauras ieliņas, bruģētas ielas, kafejnīcas, tirgus stendi, amatnieku veikali un galerijas. Tāpat apkārt atrodami vīna dārzi un olīvu audzes.

Top 10 viesmīlīgāko galamērķu sarakstā iekļuvušas vēl šādas vietas: sestajā vietā Moaba ASV, astotajā – Mazatlana Meksikā, devītajā vietā ierindojas Džaisalmera Indijā, bet 10. vietu ieguvusi Fudžikavagučiko Japānā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!