Foto: Publicitātes foto

Ikviens cilvēks uz planētas, iespējams, vismaz reizi dzīves laikā piedzīvo dežavū – sajūtu, it kā viņš agrāk jau būtu pārdzīvojis pašreizējo situāciju. Smaržas vai skati var izraisīt dažādas atmiņas un ceļojumus pagātnē.

No 29. jūnija dežavū sajūtu varēs piedzīvot Pakrojas muižā, kur sāksies Šekspīra lugas iedvesmots Ziedu, mākslas un mīlestības festivāls. Šis ir Eiropā lielākais vasaras ziedu, vēsturiskās arhitektūras un vizuālās un skatuves mākslas festivāls, vēsta muižas pārstāvji.

Festivāla tēma – "Dežavū starp vārpām"

Pakrojas muižas floristi sola pārsteigt ar nesavienojami saderīgām kompozīcijām un mākslinieciskiem risinājumiem, kas ļaus ne tikai ceļot atmiņās, bet arī rosinās uz jauniem atklājumiem. Pirms simt gadiem muižas baroni audzēja labību biznesa vajadzībām, un šodien tā kļūst par mākslas darbu – visnegaidītāko muižas puķu dārzu akcentu.

Ziedu festivāls, kas sāksies 29. jūnijā, iepriecinās ar jaunumu – īpaša uzmanība tiks pievērsta ziedu un graudaugu kompozīcijām. "Ne velti šī gada tēma ir "Dežavū starp vārpām". Aiz šiem vārdiem var slēpties dažādas izjūtas un emocijas. Kādam tie var asociēties ar atmiņām par pirmo mīlestību, plūcot laukos margrietiņu ziedlapiņas, citam – ar it kā zudušo romantisko sajūtu pēkšņo atgriešanos, lasot pļavas puķes. Šīs izjūtas aizved kaut kur, kur bija tik skaisti, bezrūpīgi un mājīgi, ka gribas atgriezties tur vēl un vēl," sola pakrojieši.

Japāņu mākslinieks un japāņu modernās mākslas krusttēvs Okakura Kakuzo ir teicis: "Priekos un bēdās ziedi ir mūsu pastāvīgie pavadoņi." Milzīgs parks, izcili skaisti puķu dārzi un skulptūras ikvienam ļaus aizmirst ikdienas rūpes un iegrimt utopiskajā skaistuma un ziedu pasaulē", ir pārliecināti festivāla rīkotāji.

Iespaidīgas instalācijas 15 hektāru teritorijā

15 hektāru plašajā teritorijā būs iespējams paviesoties Šekspīra pasaulē: apskatīt milzu skulptūru parku, ko veidojuši slaveni lietuviešu mākslinieki. Festivāla programmu bagātinās saistošās, pazīstamu Lietuvas un ārvalstu aktieru un cirka mākslinieku radītās teātra izrādes ģimenēm un bērniem, atrakcijas un citas izklaides.

Foto: Publicitātes foto

Pakrojas muižā varēs iepazīt arī muižnieku dzīvi un uzzināt viņu pikantos noslēpumus, alus brūvētavā un vēsturiskajā spirta rūpnīcā būt klāt dzērienu tapšanas procesam, baudīt citus Pakrojas muižas labumus, piedzīvojot 19. gadsimta muižas dzīves burvību. Festivāls līdz pat rudenim katru dienu būs pilns ar izklaidēm visai ģimenei. Mazos muižas apmeklētājus priecēs cirka priekšnesumi, izrādes bērniem, lauku sētas dzīvnieki, senais karuselis, krāšņā ziedu pils, lustīgie svētku tēli un slavenais muižas iemītnieks – kamielis.

"Nav obligāti jābrauc uz Eiropas slavenākajiem ziedu parkiem, piemēram, Keukenhofas dārziem Holandē vai Kloda Monē dārziem Francijā, lai vērotu iespaidīgu skatu, kurā ziedi savijas ar mākslu," uzsver muižas pārstāvji.

Vairāk informācijas: www.pakrojasmuiza.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!