Foto: Privātais arhīvs

Nevar nepamanīt, kā atšķiras Latvijas ceļotāju sejas, kad viņi dodas uz Itāliju un kad no tās atgriežas. Turklāt efekts ir daudzkārt lielāks, ja slaveno apskates vietu apmeklējumu apvieno ar ne mazāk slavenajām termām. Viesnīcas un spa kompleksi burtiski sacenšas, kam varenāks silto baseinu, pirts rituālu, dubļu un dūņu, inhalāciju, ūdens un citu masāžu piedāvājums. "Delfi" žurnāliste Kristīna Hudenko izmēģinājusi vairākas atpūtas vietas Ziemeļitālijā, kur ārpus aktīvās tūrisma sezonas var (un vajag!) atjaunot spēkus gan fiziski, gan garīgi.


... Latviju klāj drūmi mākoņi, vienu brīdi līst, tad snieg, bet tad pēkšņi no gaisa gāžas krusas graudi baloža olu izmērā... Saule nav redzēta jau nedēļu. Kolēģi no ziņu nodaļas vēsta par "solārās ziemas" sākumu. Bērni īsziņās raksta, ka nevar pamosties uz skolu – ir pārāk drēgns un tumšs. Par to, kas sekos vēlāk, bail pat iedomāties...

Jūtos vainīga. Manas rīta saules apspīdētās sejas āda jau sāk nedaudz lūgties pēc žēlastības, viegli dzeloši burbulīši ķermeni tur bezsvara stāvoklī, vēja dvesma no briļļu stikliem aizgaiņā biezu tvaiku mutuļus. Iekārtojusies atvērtā termālā baseina virpuļvannas stūrī, vēroju, kā trīs itāļu kungi bērnišķīgi bezrūpīgi amzierējas ar savām gados jaunajām taizemiešu kompanjonēm.

Tirkīzzilo termālo baseinu kraulā šķērso kāda senjora, kuras iedegums sasniedzis gatavas aprikozes toni, bet mati paslēpti zem sudrabainas "Speedo" peldcepures. Mērojusi visu baseina garumu, viņa veikli atsperas pret malu un kā haizivs peld atpakaļ.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!