Fоtо: F64

Otrdien, 3.februārī, "Iespējamās misijas" akcijas “Iedvesmo mācīties!” ietvaros pie Rīgas Juglas vidusskolas 8. klases skolēniem angļu valodas stundu “Tulkošana un žurnālistika!” vadīja žurnālists Kārlis Streips, portālam "Delfi" vēsta akcijas pārstāve Lauma Tuča.

Skolēnu mājasdarbs pirms stundas bija noskaidrot, kas ir Kārlis Streips un sagatavot viņam vismaz vienu jautājumu. Jāteic, ka skolēni mājas darbu bija izpildījuši un uzdeva viesskolotājam jautājumus par viņa dzīvi ASV, izvēli mācīties žurnālistiku un darba gaitām. Daži skolēni bija tik labi sagatavojušies, iepazīstot Streipa kungu, ka viegli varēja atbildēt uz savu klasesbiedru sagatavotajiem jautājumiem žurnālista vietā.

Skolēniem un žurnālistam izveidojusies aizraujoša saruna par Latviju un tās vēsturi. Sarunas gaitā Streips skolēniem norādījis, ka vislabākā vide valodas apgūšanai ir ārzemes, tāpēc šo iespēju vajag izmantot. lai paskatītos uz sevi no malas un apskatītu pasauli, stāsta Tuča, piebilstot, ka skolēni par aizraujošo un jautro stundu priecājušies un esot sapratuši – lai apgūtu valodu, ir jāuzturas valodas plūsmas centrā, un valodas zināšanas ir pamats ceļā uz jaunām zināšanām.

No 2. līdz 6.februārim visā Latvijā norisinās "Iespējamās misijas" akcija "Iedvesmo mācīties!", kuras ietvaros vairāk nekā 20 atzītākie savas jomas profesionāļi, tostarp arī Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, dodas uz kādu no Latvijas skolām, lai tur iejustos skolotāja godā. Skolēniem šī ir lieliska iespēja mācīties no dažādu jomu profesionāļu pieredzes un izprast teorētisko zināšanu praktisko pielietojumu darba vidē.

Paralēli akcijai, līdz 3.martam turpinās pietikšanās izglītības programmai Iespējamā misija, kur aicināti pieteikties dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi pēdējā kursa studenti, augstskolu absolventi un jaunie profesionāļi, kuri vēlas kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem, ietekmēt sabiedrības nākotni un vienlaikus sekmēt personīgās karjeras izaugsmi.

Vairāk informācijas par pieteikšanos šeit: http://piesakies.iespejamamisija.lv

"Iespējamā misija" ir 2008.gadā izveidota izglītības programma, kas pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā. Tās dibinātāji – "Swedbank", "Lattelecom", "Ideju partneru fonds" – un atbalstītāji uzskata, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs, tāpēc tā ik gadu piesaista darbam skolā labākos augstskolu absolventus un palīdz viņiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem. Programmas mērķis ir nodrošināt, lai katrs bērns Latvijā saņem kvalitatīvu izglītību, kas attīsta viņa spējas, kā arī motivāciju un prasmes mācīties mūža garumā, jo Latvijas sekmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !