Foto: Shutterstock

Laikā no 28. aprīļa plkst.05.15 līdz 29. aprīlim plkst.02.05 Saule (mūsu ego, Karalis) un Mēness (mūsu prāts, Karaliene) būs eksaltēti (to īpašības izteiktas maksimāli spēcīgi) vienlaikus, teikts vēdiskā astrologa Andra Kraņevska vietnē "Vedastro.eu". Piedevām tā ir 3. Mēness diena, kura labvēlīga lietu sākšanai. Šī diena saucas Akšaja Tritija, un šis periods ir ļoti labvēlīgs jebkādiem jauniem sākumiem. Darbības sniegs stabilu rezultātu, īpaši labvēlīgi šajā laikā sākt apmācības, uzskata vēdiskā tradīcija.

Astrologs Kraņevskis uzsver: "Svarīgi ņemt vērā, ka vēlmes ir realizējamas, ja tās nav pretrunā ar Visuma virzību. Jo vairāk jūsu vēlmes ir harmonijā ar Kosmosa likumiem, jo spēcīgāka jūsu motivācija, jo labāki priekšnoteikumi, lai tās realizētos. Saule atbild par mūsu ārējām izpausmēm, bet Mēness par daudzām iekšējām sfērām. Tieši šī diena, kad Saules un Mēness spēks vienlaikus abiem ir vislielākais, mūsu darbībās nes maksimālo rezultātu.

Šī diena nenoliedzami ir labāka nekā citas, sniedz daudz vairāk iespēju, bet katram citādi. Gala rezultāti ir atkarīgi no mūsu individuālajiem astroloģiskajiem rādītājiem.

Hinduistiem šī diena ir nozīmīga. Tiek uzskatīts, ka Akšaja Tritija ir labvēlīga jebkādu lietu uzsākšanai – gan garīgu, gan materiālu. Tā ir diena, kad tas, par ko mēs meditējam, ko izsakām savās lūgšanās, nesīs stabilus augļus. Šajā dienā var ievērot gavēni, sniegt ziedojumus, nodarboties ar labdarību, veikt rituālus par godu Dievišķajam. Tas nes problēmu risinājumu vai atvieglojumu."

Šī diena ir dieva Parašurama (dieva Višnu sestās inkarnācijas) dzimšanas diena. Šajā dienā Veda Vjas sāka diktēt dievam Ganešam "Mahābhāratu*".

Leģenda stāsta, ka dievs Kubera šajā dienā ieguva savu bagātību glabātāja amatu. Tāpēc cilvēki Akšaja Tritijas dienā pērk zeltu un dārglietas, ticot, ka tādā veidā nodrošinās sev pārticību un veiksmi nākotnē. Cilvēki uzskata, ka zelts, kurš pirkts šajā dienā, paliks dzimtas īpašums vairākās paaudzēs un tā daudzums vairosies.

Vārds "akshaya" nozīmē: "tas, kurš nekad nemazinās". Lietas, kas paveiktas šajā dienā, cilvēkam saglabājas uz visu dzīvi, tāpēc indieši Akšaja Tritijā svin kāzas, dibina uzņēmumus un sāk tālus ceļojumus.

Saistībā ar šo dienu ir skaista leģenda par Kungu Krišnu un viņa nabadzīgo bērnības draugu Sudamu. Šajā dienā Sudama nācis pie Krišnas lūgt finansiālu atbalstu. Nabaga Sudamam nav bijis nekā cita, ko aiznest dāvanā, kā vien saujiņa grūstu rīsu (poha). Viņš bija ļoti sakaunējies par to, bet Krišna pieņēma dāvanu ar prieku. Krišna sekoja principam "viesis ir kā Dievs" un uzņēma Sudamu kā augstu kungu. Viņa trūcīgais draugs bija tik pārņemts no sirsnīgās uzņemšanas, ka nespēja palūgt palīdzību un devās mājup tukšām rokām. Taču, nonācis mājās, viņš ieraudzīja, ka Krišna viņa veco būdiņu pārvērtis pilī! Viņš atrada savu ģimeni, tērptu karaliskās drānās. Sudama saprata, ka tā ir Krišnas velte – daudzkārt lielāka, nekā viņš bija gribējis lūgt. Lūk, tāpēc Akšaja Tritija tiek saistīta ar materiāliem ieguvumiem un bagātības enerģiju.

* Viens no diviem nozīmīgākajiem sanskrita eposiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!