Nepilnu gadu Latvijā ir pieejamas valsts apmaksātas psihologu un psihoterapeitu konsultācijas, lai mazinātu Covid-19 pandēmijas atstātos nospiedumus psihiskajā veselībā. Pirmie programmas darbības mēneši ir parādījuši, ka tā ir pieprasīta, un tās nozīmīgumu atzīst gan pacienti, gan speciālisti. Tiesa, programmas ieviešana nav notikusi tieši tā, kā plānots, un pērn piešķirtie līdzekļi nav iztērēti pilnā apmērā. Galvenā problēma, ko iezīmē Veselības ministrija (VM), ir speciālistu trūkums. Atalgojums, ko piedāvā valsts, nav konkurētspējīgs, līdz ar to arī speciālistu atsaucība ir zemāka, nekā cerēts.

Ar šo rakstu "Delfi" turpina rakstu sēriju "Dārgā psihe", kurā runājam par psihiskās veselības aprūpes pieejamību un kvalitāti Latvijā.

Annija ir viens no tiem cilvēkiem, kas izmantoja iespēju saņemt bezmaksas psiholoģisko palīdzību. Sākotnēji gan palīdzība meklēta citu iemeslu, proti, laulības šķiršanas, dēļ. Vispirms palīdzība nodrošināta bērniem kādas citas programmas ietvaros, bet atsaucīgs sociālais darbinieks, beidzoties pirmajai programmai, palīdzējis Annijai nokārtot visu nepieciešamo, la saņemtu atbalstu arī jaunās programmas ietvaros.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!