24. septembrī Brīvdabas muzejs aicina uz Miķeļdienas lustēm un tirdziņu
Foto: Publicitātes foto

24. septembrī no pulksten 10 līdz 17 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā tiks svinēti rudens saulgrieži jeb Miķeļdiena, kurā norisināsies tirdziņš, tiks vārīta rudens ražas zupa un rīkotas visdažādākās aktivitātes kā lieliem, tā maziem. Aktivitātes svētku dienā notiks muzeja Kurzemes zemnieka sētā, Vidzemes zemnieka sētā un Latgales ciemā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kurzemes zemnieka sētas laidarā būs apskatāmas dažādu šķirņu aitas, būs radošās darbnīcas bērniem "Kartupeļu vīriņi" un "Improvizēts leļļu teātris ar pašu darinātām lellēm". Rudens stāstu darbnīcā varēs klausīties stāstus un pasakas par rudens darbiem un tradīcijām. Būs arī sacensības aitu vilnas maisu mešanā.

Vidzemes zemnieka sētā notiks radošās darbnīcas bērniem "Svētku galdauta gleznošana" un "Māla kliņģeru veidošana", būs leļļu izrāde. Rudens stāstu darbnīca, iespēja klausīties un iesaistīties folkloras kopas "Kokle" un ģimeņu studijas "Garataka" priekšnesumos, bet pulksten 11 varēs doties īpašā ekskursijā "Maizes ceļš", kas vedīs no Vidzemes zemnieka sētas līdz Pakalnu dzirnavām.

Latgales ciemā būs sabraukuši īstenie latgalieši ar devīzi "Latgalīši Reigā brauc!". Tur būs latgaliešu Miķeļdienas tirgus ar amatnieku darinājumiem un mājražotāju gardumiem, lustes un danči. Latgales amatnieku meistarklasēs savu amatu rādīs kokamatnieks un podnieks, tiks demonstrētas senas tehnikas prievīšu pīšanā, vitrāžu izgatavošanā, sveču liešanā. Visas dienas garumā skanēs latgaliešu mūzika un būs danči ar kapelu "Dziga" no Rēzeknes. Norisināsies konkursi ar iespēju saņemt balvā amatnieku izstrādājumus un notiks latgaliešu valodas ātrie kursi.

Muzejā būs arī izstādes. Tikai 24. septembrī būs skatāma 12 gadus jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde "Marats glezno" pie Nidas dūmistabas, savukārt Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" skolēnu darbu izstāde būs izvietota Latgales ciemā pie Zvirgzdenes klēts. Muzeja izstāžu zālē izstāde "Ziemas transports zemnieka sētā 18.-20. gs." būs skatāma līdz nākamā gada februārim.

Tags

Miķeļdiena Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form