6. maijā notiks Ukrainas atbalstam veltīti saulespuķu stādīšanas pasākumi
Foto: Shutterstock

Ikviens, kam rūp brīvība, demokrātija un atbalsts Ukrainas tautai, aicināts savā ģimenē, draugu pulkā vai darba kolektīvā sēt vai stādīt saulespuķes. Stādīšanas talkas tiek rīkotas jau no aprīļa beigām un turpināsies visa maija garumā, taču piektdien, 6. maijā, par godu Eiropas dienai, norisināsies vairāki simboliski stādīšanas pasākumi, kas veltīti Ukrainas atbalstam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Akciju "Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu" uzsākām 24. martā. Asinsizliešana Ukrainā joprojām turpinās, taču daudziem no mums rūpes par saulespuķu stādiņiem ir palīdzējušas saglabāt vienotības sajūtu ar citiem Ukrainas tautas atbalstītājiem un ticību par labāku nākotni. Un nu ir pienācis laiks, kad rūpīgi lolotos stādiņus izstādīt zemē, lai tie dzītu saknes, tāpat kā Ukrainas tauta savā brīvajā valstī un Eiropas Savienības sastāvā. Saulespuķu dobes un lauki ir arī veids, kā simboliski varam pateikt Ukrainas bēgļiem, ka mums rūp notiekošais un esam gatavi palīdzēt," stāsta Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Akcijas ietvaros 6. maijā pulksten 13 uz AB dambja, pie lielā Latvijas karoga, notiks saulespuķu dobju veidošana. Stādīšanā piedalīsies sabiedrības pārstāvji, akcijas organizatori, kā arī tādas amatpersonas kā Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre un Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Saulespuķu dobe Ukrainas atbalstam top, pateicoties "Rīgas dārzi un parki".

Savukārt Valsts prezidents Egils Levits, atbalstot akciju "Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu", 6. maijā saulespuķes stādīs Valmierā.

Akcijas rīkotāji ir pateicīgi Latvijas iedzīvotājiem, iestādēm, uzņēmumiem un organizācijām, kas līdz šim jau ir iesaistījušās un iesējušas savu saulespuķi Ukrainas atbalstam.

Foto: Publicitātes foto

Akcijas dalībnieki aicināti dalīties ar saulespuķu sēšanas un audzēšanas pieredzi, kā arī savu saulespuķu dārzu fotogrāfijām sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus #SaulespuķesUkrainai, #UkrainaEiropā un #VienotiEiropā. Tāpat, ja nav iespējas iestādīt vai iesēt savu saulespuķi 6. maijā, to vēl var pagūt izdarīt visa maija mēneša laikā.

Akcijas vizuālie materiāli, ko cilvēki aicināti izmantot savā komunikācijā un izplatīt tālāk, lai saulespuķes zied visās Latvijas malās, atrodami šeit. Ar saulespuķu sēšanas un audzēšanas instrukciju var iepazīties šeit.

Akciju rīko Latvijas Pilsoniskā alianse un Eiropas Kustība Latvijā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Saulespuķes Eiropas Savienība Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form