Aicina piedalīties pilsētas pļavu ierīkošanas talkās Rīgā
Foto: Shutterstock

Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Rīgas domi un apkaimju biedrībām turpina galvaspilsētā veidot pilsētas pļavas – savvaļas augu oāzes, kas bagātina pilsētvidi un palīdz saglabāt augu sugas. Šoruden paredzēts izveidot desmit jaunas pilsētas pļavas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tieši oktobris ir īstais laiks, lai sētu un ierīkotu pļavas. Tāpēc nedēļas nogalēs no 8. oktobra līdz 6. novembrim visi aicināti piedalīties pilsētas pļavu ierīkošanas talkās.

Šogad jaunās pļavas tiks veidotas Ēbelmuižas parkā pie Zaļenieku ielas, Uzvaras parkā pie Aleksandra Grīna bulvāra, Lielvārdes ielā 140, Ķengaraga promenādē - Rumbas ielā, 11. novembra krastmalā pie Akmens tilta, pie Dzirciema ielas 27, Ezermalas ielā 12, pie Kurzemes prospekta 3, pie Jūrmalas gatves 5A un pie Rusova ielas 24.

"Par 2022. gada dzīvotni Latvijas Dabas fonds iecēla pilsētu – kā vietu, kur arī mājo daba un kas kļūst arvien nozīmīgāka dabas daudzveidības saglabāšanai. Pilsētas pļavu talkas ir lieliska iespēja katram piedalīties dabas ienešanā pilsētā un padarīt reālu un vērtīgu darbu dabas saglabāšanai kopumā. Pilsētas pļavu rudens talkās aicinām piedalīties visus, kuriem interesē daba, pļavas un ir vēlēšanās padarboties un arī iemācīties ko jaunu," saka "Pilsētas pļavas" koordinatore Rūta Sniedze-Kretalova.

Pilsētas pļavu talku norises laiki un vietas:

  • 8. oktobrī pulksten 11 Ķengaraga promenāde, sadarbībā ar Mazjumpravas apkaimes biedrību
  • 9. oktobrī pulksten 11 Rusova iela, sadarbībā ar Čiekurkalna apkaimes biedrību
  • 15. oktobrī pulksten 11 Dreiliņkalns, sadarbībā ar Purvciema apkaimes biedrību
  • 16. oktobrī pulksten 11 Imantas tirgus, sadarbībā ar Imantas apkaimes biedrību "Annenhof"
  • 21. oktobrī pulksten 14.20 Jūrmalas gatve, sadarbībā ar Rīgas 34. vidusskolu
  • 22. oktobrī pulksten 11 Dzirciema iela, sadarbībā ar Iļģuciema biedrību
  • 23. oktobrī pulksten 11 Ēbeļmuižas parks, sadarbībā ar Ziepniekkalna apkaimes biedrību
  • 29. oktobrī pulksten 11 Ezermalas iela, sadarbībā ar Mežaparka attīstības biedrību
  • 30. oktobrī pulksten 11 Uzvaras parks, sadarbībā ar apvienību "Apeirons"
  • 6. novembrī pulksten 11 Akmens tilts, sadarbībā ar biedrību "Pilsēta cilvēkiem"


Plašāka informācija par talku norises vietām meklējama Latvijas Dabas fonda "Facebook" kontā vai vietnē pilsetasplavas.lv.

Talkā Latvijas Dabas fonda eksperti pastāstīs par "Gada dzīvotni" un to, kāpēc tiek veidotas pilsētas pļavas, kādas sugas tajās tiek sētas un kādas puķes varēs gaidīt. Liela daļa pilsētas pļavās sējamā sēklu materiāla ievākuši seniori, iesaistoties akcijā "Seniori Latvijas pļavu nākotnei". Latvijas Dabas fonds izsaka vislielāko pateicību akcijas dalībniekiem, kuri skaidri parādīja – dabas saglabāšanā var iesaistīties ikviens.

Talkās kopīgi ar iedzīvotājiem tiks veikta augsnes līdzināšana, nolasot liekās zāles velēnas un nolīdzinot augsni, bet pēc tam iesēts katrai vietai īpaši sagatavots Latvijas savvaļas sēklu maisījums. Talkas noslēgumā paredzēta tēja, uzkodas un sarunas.

Dalībniekus aicina ģērbties atbilstoši laikapstākļiem, jo talkas nav paredzēts atcelt vai pārcelt nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā. Latvijas Dabas fonds ierobežotā daudzumā nodrošinās darba cimdus, grābekļus un ķerru, tomēr talkas dalībnieki aicināti ņemt līdzi arī savus uzskaitītos tehniskos līdzekļus.

Jau vēstīts, ka pērn tika izveidotas 20 pļavas: Liedes ielā 26B, starp Tēriņu ielu un Ārlavas ielu, A. Deglava ielā starp G. Astras un Ilūkstes ielu, skvērā starp Kr. Valdemāra ielu un Šarlotes ielu, skvērā pie Miera ielas un Klusās ielas, Garajā ielā 18, Cementa ielā, pie Eksporta ielas, posmā no Vašingtona laukuma līdz iebrauktuvei uz Andrejostu, pie autobusu galapunkta Kundziņsalā, pie Rīgas 45. vidusskolas, pie Čiekurkalna 1. šķērslīnijas 16, starp Elvīras ielu un Georga ielu, gar Juglas promenādi, skvērā pie Dzirciema ielas un Buļļu ielas satiksmes rotācijas apļa, Zāģeru ielas skvērā, starp Lielupes ielu un Lemešu ielu, Vašingtona laukumā, biedrības "Free Riga" teritorijā pie Viskaļu ielas, kā arī Rīgas Zoodārzā un Botāniskajā dārzā.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.