Brīvdabas muzejā atgriežas amatnieku tirdziņš – andele notiks trīs maija sestdienās
Foto: DELFI

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs Covid-19 izplatības dēļ bija atcēlis gadatirdziņus klātienē, pārnesot tos uz tiešsaistes tirdziņiem, bet tagad klātienes andele ir atgriezusies. Jau 1., 8., un 15. maijā visi interesenti klātienē varēs iegādāties amatnieku un mājražotāju darinājumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Tava Māja" informēja Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzeja pārstāve Harita Maniņa, tirdziņš notiks no pulksten 10 līdz 15. Tajā tiks ievēroti muzeja un valdības norādījumi par ierobežojumiem, distancēšanos un citiem drošības jautājumiem.

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja pārstāve informē, ka Latvijas amatnieki pircējus šoreiz sagaidīs ar krāšņu keramiku, siltiem vilnas un vasarīgiem lina adījumiem, rotām dažādām gaumēm un noskaņojumiem, kā arī katrā virtuvē noderīgiem koka darinājumiem. Drosmīgiem citādā meklētājiem būs iespēja iegādāties tradicionālus un neparastus izstrādājumus no kažokādām un kauliem. Aizvadot pavasari un gaidot vasaru, dažādiem godiem tirgū varēs sagādāt arī linu galdautus un kleitas. Tirgū varēs piemeklēt arī burvīgus apģērbus bērniem. Savukārt pārtikas mājražotāji būs parūpējušies ne tikai par saldumu mīļiem, bet arī citiem gardēžiem, sarūpējot svaigu rudzu maizīti, latviešu saimnieču sietus sierus un kūpinātas gaļas produktus, gardus pīrādziņus, cepumus un piparkūkas, neparastas mērcītes un vietējo bišu vākumu, kā arī kārumus no cidonijām un kaņepēm.

"Brīvdabas muzejā valdošā noskaņa ir neaizstājama. Īpašā gadatirgus gaisotne ik gadu iedvesmo Latvijas amatniekus turpmākajam darbam un ļauj sajust cilvēku mīlestību. Brīvdabas muzejs ir radis iespēju mums visiem kopā sajust šo atkalredzēšanās prieku atbilstoši šī brīža iespējām. Tomēr – sajūta ir brīnišķīga. Mēs priecājamies satikt kolēģus un mūsu klientus, tā mēs krājam iedvesmu, lai turpinātu radīt un priecēt savus klientus," stāsta skaisto rotu meistars Edgars Skulte.

"Piedalīšanās Brīvdabas muzeja tirgū mums, visai ģimenei, ir lieli svētki, jo šogad tas mums ir pirmais tirdziņš! Esam īpaši gatavojušies un ar lielu prieku prezentēsim mūsu jaunos, veselīgos produktus – čiekuršokolādes. Nezinu, vai tas ir galvā vai sirdī, bet kāda īpaša enerģētika Brīvdabas muzeja tirdziņos noteikti ir, varbūt tāpēc, ka mūsu ģimenes koks ir priede un tur tādu ir tiešām daudz. Katru gadu cenšamies piedalīties visos rīkotajos tirdziņos, un arī šoreiz gaidīsim savus pircējus, lai iepriecinātu ar labākajiem priežu čiekuru produktiem Latvijā," stāsta pārtikas mājražotāja Santa Ločmele.

Muzeja pārstāve atzīmē, ka apmeklētājiem būs iespēja ne tikai baudīt pavasara noskaņas un putnu dziesmas visā plašajā muzeja teritorijā, bet arī ieskatīties sveču izgaismotajā Usmas baznīcā, izstaigāt īpašo "Pavasara taku", kas piedāvā izšūpoties 12 šūpolēs, meklēt vienam otru labirintā, satikt saules zirgu, un apskatīt koši rotātās muzeja ēkas un ceļus.

Brīvās dabas tirgus muzejā norisinās jau otro gadu, turklāt tā piedāvājums regulāri tiek papildināts un attīstīts.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Brīvdabas muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form