Foto: Amatnieku labumi un lustes vērienīgajā Brīvdabas muzeja gadatirgū
Foto: Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja publicitātes foto

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja gadatirgum, kas tradicionāli ik gadu notiek jūnija pirmajā nedēļas nogalē Latvijas kultūrtelpā ir ļoti nozīmīga vieta un tas allaž bijis arī svarīgs tautas nacionālās pašapziņas stiprinātājs. Šogad tajā ar saviem labumiem piedalās vairāk nekā 530 amatnieku, pārtikas un kosmētikas mājražotāju, grāmatizdevēju un ēdinātāju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Amatnieki un tautas lietišķās mākslas meistari ik gadu no visām Latvijas malām sabrauc Brīvdabas muzejā, lai rādītu savas prasmes, dalītos ar pieredzi un smeltos jaunus iespaidus turpmākajam darbam.

Taču gadatirgū neiztikt arī bez lustēšanās. Abās pasākuma dienās notiek dažādi mākslinieku koncerti, teātra uzvedumi, kā arī keramikas, skalu grozu pīšanas, karošu grebšanas, pastalu gatavošanas, vilnas vērpšanas un citu amatu demonstrējumi. Netrūkst ne gardumu, ne dažādu meistardarbu visām gaumēm.

Lūk, foto ieskats šī gada tirgus lustēs un andelēs:

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.