Foto: Botāniskajā dārzā saplaukuši smaržīgie flokši

Foto: Botāniskajā dārzā saplaukuši smaržīgie flokši
Foto: Publicitātes attēli

Vasaras pilnbriedā Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza krāšņajām ziedētājām rozēm pievienojušies izsmalcinātās smaržas īpašnieki – flokši, "Tavs Dārzs" informēja LU Botāniskā dārza pārstāve Karlīna Engere.

Kā atgādina Engere, flokšu ģintī ietilpst aptuveni 67 sugas. Savvaļā tie aug galvenokārt Ziemeļamerikā visdažādākajās dzīvotnēs, sākot no alpīnajām tundrām, beidzot ar prērijām.

Flokšiem raksturīgi krāšņi ziedi ar saldu smaržu, kas labi piesaista tauriņus un kolibri. Šo ziedētāju krāsu gamma ir ļoti plaša – no maigi baltiem līdz pat intensīvi sārtiem un violetiem. Iespējams, tieši šo piesātināto krāsu dēļ flokši tikuši pie sava nosaukuma "phlox", kas, tulkots no grieķu valodas, nozīmē "liesma", norāda Engere.

Flokšu audzēšanas pirmsākumi meklējami jau 18. gadsimtā. Arī Latvijā to audzēšana izplatījusies jau labi sen. Kā atzīmē Botāniskā dārza pārstāve, īpaši populāri flokši Latvijā bijuši līdz 20.gadsimta vidum, vēlāk tie popularitāti zaudējuši, jo uzskatīti par "vecmodīgiem", taču pēdējo gadu laikā šo seno ziedaugu audzēšana atkal kļūst arvien izplatītāka.

Savukārt šeit un šeit vari izlasīt plašāku informāciju par sentimentālo flokšu kopšanu un audzēšanu.

Ieeja, iegādājoties ieejas biļeti LU Botāniskajā dārzā. Ar ieejas biļešu cenām var iepazīties LU Botāniskā dārza tīmekļa vietnē šeit.

Source info

DELFI Tavs Dārzs


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tavs Dārzs iesaka