Foto: Fantastiskas apelsīnu skulptūras Citronu karnevālā Francijā
Foto: AFP/Scanpix

Franču Rivjērā šobrīd pilnā sparā rit ikgadējais festivāls "Fete du Citron" jeb "Citronu karnevāls", kura tēma šogad ir Žila Verna leģendārais romāns "20 000 ljē pa jūras dzelmi" - svētku dalībniekus un skatītājus priecē pasakaini ūdenslīdēji, zemūdenes, haizivis, vaļi un citi jūtas iemītnieki, kas veidoti no dažādiem citrusaugļiem.

Krāšņuma ziņā festivāls neatpaliek no pasaulslavenajiem Rio karnevāliem, bet fantastiskā citrusu smarža jūtama vairāku kilometru rādiusā ap Mentonas pilsētiņu, kur notiek svētku galvenie pasākumi.

Citronu karnevāls notiek jau kopš 1896.gada un to rīko "Menton" - galvenais citrusaugļu audzētājs un izplatītājs Francijā. Festivāla pirmssākumos veiksmīgie uzņēmēji vēlējās izklaidēt Anglijas karalieni Viktoriju, vienlaicīgi nostiprinot savas pozīcijas karaliskajā galmā. Košie augļu svētki tik ļoti visiem iepatikās, ka tos nolēma atkārtot, un nu šī tradīcija cieši nostiprinājusies Mentonas ikdienā.

Ar katru gadu parāde kļūst aizvien krāšņāka, bet izklaides programma - plašāka. Pirmo reizi apelsīnu skulptūras tika veidotas 1934.gadā, kad Citronu festivāls ieguva nacionālo svētku statusu.

Lai pagatavotu vienu citrusu skulptūru, mākslinieki izmanto vismaz 100 kilogramus augļu, skulptūra top aptuveni sešas dienas. Šī gada ekspozīciju veidojuši vairāk nekā 300 cilvēki, veidojot mākslas darbus no aptuveni 145 tonnām citrusaugļu. Mentonas Citronu festivāls šogad ilgst no 15.februāra līdz 5.martam.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form