Globālajā sēklu glabātuvē Arktikā sākotnēji Latvija plāno noglabāt 180 sēklu paraugu

Globālajā sēklu glabātuvē Arktikā sākotnēji Latvija plāno noglabāt 180 sēklu paraugu
Foto: LETA

Globālajā sēklu glabātuvē Arktikā sākotnēji Latvija plāno ievietot 180 sēklu paraugu, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

"Latvija šobrīd sākotnējā stadijā plāno Globālajā sēklu glabātuvē ievietot 180 sēklu paraugu. Galvenokārt tie būs graudaugu, linu, pākšaugu un daudzgadīgo zālaugu sugu sēklu paraugi," informēja ministrijā.

Ministrijā piebilda, ka patlaban notiek pēdējo juridisko nianšu saskaņošana un, domājams, tuvāko nedēļu laikā līgums būs gatavs parakstīšanai.

Savukārt, komentējot, kādas Latvijai būs sēklu paraugu uzglabāšanas izmaksas, ZM norādīja, ka par glabāšanu izmaksu nebūs, taču izmaksas būs par sēklu paraugu nogādāšanu Oslo.

Jau ziņots, ka līgumu ar Svalbāras sēklu glabātuvi par sēklu paraugu izvietošanu Globālajā sēklu glabātuvē Arktikā parakstīs Latvijas Valsts mežzinātnes institūta (LVMI) "Silava" direktors Jurģis Jansons, jo LVMI "Silava" atrodas Latvijas kultūraugu gēnu banka.

Sēklu paraugus Globālajā sēklu glabātuvē Arktikā nepieciešams izvietot, lai būtu drošība par to, ka valsts vērtīgākie sēklu paraugi neizzudīs.

Source info

LETA


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tavs Dārzs iesaka