Iepazīsti Latvijas sēnes jeb Sēņu dienas Dabas muzejā
Foto: LETA

Kā jau katru gadu ierasts, arī šogad Latvijas Dabas muzejā no 14. līdz 18. septembrim Latvijā sastopamo sēņu daudzveidību var aplūkot izstādē ''Sēņu dienas 2016''.

Līdz šim sēņotājiem visā Latvijā ir veicies ar gana bagātīgu sēņu ražu – groziem un spaiņiem no meža nestas ārā gailenes, baravikas un citas sēnes. Dabas muzeja rīkotajā izstādē akcents nebūs uz kādas konkrētas sēņu sugas pārstāvju kvantumu, bet gan uz Latvijā satopamo sēņu sugu daudzveidību. Kā zināms, sēņu augšanu ļoti ietekmē laikapstākļi, tāpēc izstādes eksponāti tiek mainīti katru dienu, un dažādības netrūks.

Izstādē būs apskatāmas Latvijas dabā, galvenokārt Rīgas, Ogres un Tukuma apkārtnē, ievāktās ēdamās, neēdamās, indīgās un reti sastopamās sēnes. Zināms, ka izstādē starp sēnēm sažāvētā veidā būs atrodamas arī baltās cūktrifeles (Choiromyces meandiformis). Vērtīgais atradums ir ''īsto'' trifeļu Tuber ģints sugām tuvu radniecīga pazemes sēne. Izstādes veidošanā muzeja darbiniekiem palīdzēs Latvijas Mikologu biedrības speciālisti.

Iepazīsti Latvijas sēnes jeb Sēņu dienas Dabas muzejā
Foto: LETA

Izstādes apmeklētāji var iesaistīties dažādās aktivitātēs – ir iespēja izveidot savu mazo sēņu izstādīti no biežāk sastopamajām sugām, pārbaudīt zināšanas par to, kuru sēni var likt grozā un kuru – nē. Turklāt interesenti var uzzināt Latvijas zināmāko mikologu mīļākās sēņu ēdienu receptes, tās paņemt līdzi un izmēģināt mājās.

Skolēnu grupām (1.–7.klase) no 14. līdz 16. septembrim iespējams pieteikties uz nodarbību ''Raibā sēņu pasaule'', kas ietver izstādes apskati, sēņu iepazīšanu ar dažādu maņu palīdzību un darba lapu aizpildīšanu.

Izstādes laikā konsultācijas sniedz mikoloģes Inita Dāniele, Diāna Meiere un Māra Eipure. Izstādes apmeklētāji ir aicināti ņemt līdzi savus atradumus – interesantas un retas sēnes! Speciālisti palīdzēs noteikt tās sugu, un, iespējams, jūsu atrastā sēne kļūs par jaunu eksponātu izstādē.

16. septembrī pulksten 17 Zooloģijas ekspozīcijā 3. stāvā lekcija "Sēņošanas tradīcijas Latvijā". Lekciju lasīs mikoloģe Inita Dāniele. Lekcijas apmeklējums ar izstādes ieejas biļeti.

Source

DELFI Tavs Dārzs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form