Jāšķiras līdz 2500 eiro: palielinās sodus par mēslošanas līdzekļu aprites pārkāpumiem
Foto: Shutterstock

Par mēslošanas līdzekļu un substrātu aprites noteikumu pārkāpšanu piemēros brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajām personām līdz 500 eiro, bet juridiskajām personām līdz 2500 eiro, paredz grozījumi Mēslošanas līdzekļu aprites likumā, kurus atbalstīja valdība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zemkopības ministrija (ZM) norāda, ka iepriekš brīdinājums nebija noteikta kā iespējamā soda sankcija par mēslošanas līdzekļu aprites noteikumu pārkāpšanu, taču konstatēts, ka dažkārt personas izdarītais pārkāpums nav radījis tādu kaitējumu, lai par to piemērotu naudas sodu.

Savukārt soda apmērs palielināts, jo līdzšinējā summa nebija adekvāta un atbilstoša izdarītajam pārkāpumam, piemēram, ja tirgū tiek laisti mēslošanas līdzekļi, kas neatbilst kvalitātes prasībām, tie var radīt risku cilvēku, dzīvnieku vai augu veselībai vai videi, kā arī finansiālus zaudējumus. Administratīvā pārkāpuma procesu par mēslošanas līdzekļu un substrātu aprites noteikumu pārkāpšanu veiks Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD).

Par grozījumiem vēl būs jālemj Saeimai.

Tags

Dārza kari Dārzs Kaitēkļi Saeima Zemkopības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form