Kā izvēlēties skaistāko un noturīgāko svētku eglīti
Foto: Shutterstock

Ziemassvētki nav iedomājami bez eglītes, tomēr tās izvēle rada daudz jautājumus, uz kuriem ne vienmēr ir atbildes. Pēc kādām pazīmēm vadīties, izvēloties eglīti, vai ir kādas piemērotākās šķirnes un kā novērtēt tās svaigumu iegādes brīdī, portālam atklāj ''Ziemassvētku egles'' vadītāja Baiba Bērziņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Meklējot to īsto svētku eglīti, kritērijiem jābūt ne tikai izskatam un cenai. Jāņem vērā arī praktiskie apstākļi, piemēram, vieta, kur tiks novietota eglīte. Tāpat jāzina, cik ilgi būs vēlme to glabāt, jo atsevišķu šķirņu eglītes būs noturīgākas un ilgāk saglabāsies telpā svaigas. Šādus jautājumus var uzdot pārdevējs, piemeklējot katram pircējam to piemērotāko.

Kādas šķirnes egli izvēlēties?

Kā izvēlēties skaistāko un noturīgāko svētku eglīti
Foto: Pixabay

Pēdējos gados, kad iespējams iegādāties dažādu šķirņu egles, no plašā piedāvājuma tirdzniecības vietā var apjukt, un egles iegāde var šķist sarežģīts pasākums. Tirgotāji pārsvarā piedāvā Latvijas egles, formētas Latvijas egles, sudrabegles, baltegles, skaidro jomas pārstāve, raksturojot biežāk sastopamās eglītes.

Latvijas egle ir kļuvusi par klasisku vērtību, kas ir dabiski skaista, smaržīga un saistās ar bērnību, tāpēc joprojām ir populāra izvēle svētkos.

Formēto Latvijas egli izvēlas pircēji, kas vēlas Latvijā augušu egli, bet ar biezāku, stingrāku un kuplu, simetrisku vainagu. Regulāri formējot egli, tiek panākts, ka tā ir simetriska, stingriem zariem, kas nenoliecas no rotājumu smaguma, bet tajā pašā laikā, nezaudējot Latvijas eglei raksturīgās iezīmes – skuju krāsu, smaržu un asumu.

Kā izvēlēties skaistāko un noturīgāko svētku eglīti
Foto: LETA

Sudrabeglei jeb asajai eglei skujas ir krāsā no pelēkzilas līdz zilganzaļai. Tieši skuju krāsas dēļ šīs egles ir pieprasītas un iemīļotas svētku rotas. Regulāri griežot, šai šķirnei tiek veidots simetrisks vainags ar stingriem zariem. Sudrabegles skujas ir asas, bet izturīgas un nebirst, priecējot ar skaistu krāsu.

Balteglei ir mīkstākas skujas, kas galos ir ieapaļas, tāpēc ar roku pataustot egles skujas, tās neduras rokās, bet ir patīkami mīkstas. Skaistā, vienmērīgi zaļā krāsa ir vēl viens no iemesliem, kāpēc izvēlēties ''Nordmann'' baltegli. Skujas ir daudz noturīgākas, tās nebirst un nepiegružo māju visu svētku laiku.

Arvien lielāku popularitāti iemanto egles podiņos. Tām ir vairākas priekšrocības – nav nepieciešama papildus statīva iegāde, dzīvam kokam skujas birst daudz mazāk, pēc svētkiem egli ir iespējams iestādīt dārzā, kur labvēlīgos apstākļos tā ieaugsies un priecēs vēl daudzus gadus. Podiņos var iegādāties dažādu šķirņu egles – Latvijas egles, asās egles, baltegles, Serbijas egles.

Tags

Ziemassvētku eglīte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form