Kad bumbuļi ir apnikuši: radošas idejas eglītes rotājumiem
Foto: Kadrs no video

Dažās mājās jau ir ienesta galvenā svētku rota – eglīte, bet citās vēl nav. Laicīgi jāpārskata lampiņu krājumi un arī eglīšu rotas, jo varbūt nepieciešams kāds jauns papildinājums. Gadījumā, ja vecās eglīšu rotas, kā mēdz sacīt, jau ir līdz brošai, rotājumus vari darināt pats saviem spēkiem!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Tava Māja" no savas padomu vācelītes ir sagatavojusi rakstus par eglītes rotāšanu ar neierastākiem svētku dekoriem, kurus var darināt kopā ar ģimeni. Tajos varēsi smelties padomus, lai izveidotu graciozas eglītes, aromātiskas piparkūkas, skaistas bumbiņu gaismas virtenes un vēl citas skaistas rotas svētku kociņam.

Citi rotājumi būs vieglāk izveidojami, daži mazāk, bet pievienotā vērtība būs tā, ka tie būs oriģināli, gatavoti ar mīlestību un lielu atbildību!

Ziemassvētku rotājums – briedīši

Nepieciešams:

  • Vīna korķi (viena briedīša izveidei būs nepieciešami 3);
  • Līmes pistole ar stienīšiem;
  • Dekoratīva lentīte;
  • 2 saspraudes ar bumbiņu galā;
  • Mīkstie floristikas stienīši;
  • Sarkana bumbiņa degunam;
  • Nazis;
  • Aukliņa (lai iekārtu briedīšus eglītē);
  • Plakanknaibles (Plaķenes).

Viens korķis būs brieža rumpis, otrs – galva un kakls, bet trešais – kājas. Korķi pārdala uz pusēm, bet pēc tam to sadala četrās daļās (tās būs "kājas"). No otra korķa nogriež mazu daļu (tā būs "galva" un "kakls"). Ar plaķenēm saīsina saspraudes, jo tās kalpos kā acis. Saspraudes iesprauž korķī, kas būs "galva"). Mazākās daļās sagriež mīkstos floristikas stienīšus, kas būs kā radziņi. Detaļas salīmē kopā ar karsto līmi, beigās klāt pielīmē deguntiņu un kaklautu. Un visbeidzot piestiprina aukliņu, lai pēc tam skaisto rotu varētu pakarināt eglītē.

Skaties video pamācību, kurā elementāri parādīta briedīša izveide:

Ja, gaidot saulgriežus, arī savu māju esi izrotājis ar adventes vainagu vai dekoriem, aicinām to parādīt un pastāstīt, rakstot uz maja@delfi.lv vai arī aculiecinieks@delfi.lv un mēs tavu veikumu parādīsim arī citiem! Vairāk par konkursu vari izlasīt šajā rakstā.

Lai radošs svētku laiks!

Tags

Ziemassvētki Ziemassvētku eglīte Ziemassvētku rotājumi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form